Samsung, 2021’deki satış hedefine ulaşabildi mi?

14.01.2022
Samsung, 2021’deki satış hedefine ulaşabildi mi?


Averaj iki senedir teknolojiden otomotive her sektörün boğuştuğu çip sıkıntısı Samsung, Apple, Tesla dahil fazlaca sayıda şirketi etkiledi. Mayıs ayında, COVID-19’un patlama yapmış olduğu Vietnam’da tam kapanma sonucu alınmıştı. Bu durum, telefonların önemli kısmını Vietnam’daki fabrikasında üreten Samsung’un tedarik sıkıntısı yaşamasına yol açtı.

Güney Koreli teknoloji devinin geçen seneye ilişkin satış sayıları ortaya çıktı. The Elec’in paylaşmış olduğu bilgiye nazaran Samsung, 2021 senesinde tek başına 238,88 milyon tane telefon üretti. Wintech ve Huaqin benzer halde üretim ortaklarının desteğiyle bu sayı 60 milyon artarak averaj 300 milyona çıktı. Yalnız firmanın ürettiği telefon sayısının, satış sayıları ile doğru orantılı olmadığı anlaşıldı.

Apple’ın HomePod satışları ne durumda? İşte veriler


Apple’ın HomePod satışları ne durumda? İşte veriler

HomePod mini ile akıllı hoparlör pazarında varlığını sürdüren Apple’ın satışlarında son durum iyi mi? Veriler ortaya çıktı.

Samsung, geçen yıl 200 milyon telefon sattı

Teknoloji devi, geçen yıl toplam 200 milyon tane akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş oldu. Ocak 2021’de tanıtılan Galaxy S21 serisi, bu sayının yalnız 20 milyonluk kısmını oluşturuyordu. Yalnız analistlere nazaran bu verileri Samsung’u asla mutlu etmedi. Bundan dolayı şirket, 2021’de toplam 300 milyon tane telefon satmayı hedefliyordu.

Samsung dördüncü çeyrek rekor, samsung dördüncü çeyrek, samsung 2021 dördüncü çeyrek

Öte taraftan kaynaklar, “Samsung, Vietnam’da üretim sorunları yaşamasaydı Galaxy S21 serisini daha iyi satabilirdi” değerlendirmesini yapmış oldu. Ek olarak Samsung’un 2021 senesinde Galaxy A ve Galaxy M serilerinin satışına odaklandığı bilgisini aktaran analistlere nazaran şirket, 2022 hedeflerini ise düşürmedi.

The Elec’in paylaşmış olduğu bilgiye nazaran Samsung, 2022 senesinde 334 milyon akıllı telefon üretmeyi hedefliyor. Bunun 285 milyonunu direkt şirket üretecekken, geri kalanının ise Wintech ve Huaqin benzer halde iş ortaklarıyla birlikte üretileceği de aktarılıyor. Samsung, 2019 senesinde 296 milyon tane telefon sevkiyatı gerçekleştirmişti. Her şey yolunda giderse 2022’de daha yüksek sayılara ulaşabilir.

Apple, milyonlarca dolarlık davayı kaybetti!


Apple, milyonlarca dolarlık davayı yitirdi!

Geçtiğimiz günlerde geliştiricilere yapmış olduğu üstün dereceli ödemesiyle gündeme gelen Apple, bu sefer de çalışanları için kasasını açacak.

Peki ya sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.