Samsung, ABD’de hacklendi! Alan şahıs verileri çalındı

03.09.2022
Samsung, ABD’de hacklendi! Alan şahıs verileri çalındı


Teknoloji devi Samsung, güvenlik ihlali ile karşı karşıya kaldığını deklare etti. Temmuz ayında sunucularına yönelik bir hack girişimini engelleyemediğini söyleyen Samsung, alan şahıs verilerinin kopyalandığını doğruladı. ABD’de gerçekleşen saldırının diğeri ülkelere de sıçrayacağından kaygı ediliyor.

Samsung sunucuları hack saldırısına uğradı

Samsung’un ABD Birleşik Devletleri’ndeki sunucularında güvenlik ihlali yaşanıyor. Geçtiğimiz gün ABD’deki bazı müşterilerine e-posta gönderen teknoloji üreticisi, ABD’deki bazı sistemlerinden alan şahıs verilerinin çalındığını deklare etti.

Samsung hack

Şu anda ne kadar Samsung kullanıcısının bu hack girişiminden etkilendiği bilinmiyor. Bir tek Samsung, bir tek şirket sunucularının saldırıya kurban gittiğini söylemiş oldu. E-posta’daki açıklamaya bakılırsa, herhangi bir teknolojik aygıt yada yöresel uygulama çekince altında değil.

Samsung, Apple’ı kızdıracak! iPhone 14 göndermeli reklam filmi


Samsung, Apple’ı kızdıracak! iPhone 14 göndermeli reklam filmi

S22 Ultra ve Z Flip4 için yeni bir reklam gösteren Samsung kısa sürede tanıtılacak olan iPhone 14’ü diline dolamayı da dikkatsizlik etmedi.

ABD’deki müşterileri etkileyen bu atak sonucunda; alan şahıs adları, kontakt ve demografik bilgileri, alan şahıs doğum zamanı ve ürün kayıt bilgilerinin kopyalandığı ifade edildi. Bir tek hiçbir kullanıcının Toplumsal Güvenlik numarası, kredi kartı yada borç bilgileri açığa çıkmadı.

Saldırıların Temmuz’un sonunda başladığı ve 4 Ağustos evveliyatına kadar sürdüğü tahmin ediliyor. Samsung’un ise hack girişimi hakkında averaj bir ay sonrasında bilgilendirme mesajı göndermesi dikkat çekiyor.

Samsung ek olarak kullanıcılarına bazı uyarılarda bulunmuş oldu. Güvende kalmak için tavsiyeler şu şekilde sıralandı:

  • Bağlantılara tıklamayın yada şüpheli e-postaları indirmeyin.
  • Şüpheli etkinlik için hesapları tertipli olarak inceleyin.
  • Kişisel informasyon isteyen yada bir web sayfasına tıklamayı söyleyen iletişimlere karşı dikkatli olun.

Peki siz Samsung hack girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.