Samsung, batarya problemi için klavyeti suçladı!

14.04.2023
Samsung, batarya problemi için klavyeti suçladı!

[ad_1]

Android dünyasının en önemli isimlerinin başlangıcında gelen Samsung, Android 13 mevzusunda en süratli markaların başlangıcında geliyor. Güney Koreli şirket, Galaxy S23 serisiyle birlikte Android 13 tabanlı One UI 5.1 sürümünü de tanıttı. Bir tek One UI 5.1 arayüzü önemli bir problemi da bununla birlikte getirdi.

Samsung batarya problemi için klavyeyi suçladı

S23 serisinin arkasından süratli bir halde diğeri modellerine de One UI 5.1 güncellemesini sunmaya süregelen Samsung, kullanıcılarından batarya performansı mevzusunda bir süredir negatif geri dönüşler alıyor. Mevzu hakkında meydana getirilen araştırmaların arkasından Samsung‘dan oldukça acayip bir açıklama geldi.

Şirketten bir yetkili, markanın Tayland web sayfasında One UI 5.1’e haiz olan Galaxy telefonlardaki fazla batarya tüketiminin Samsung Klavye‘den kaynaklandığın deklare etti. Buna bakılırsa, klavye uygulamasına eklenen çıkartma ve emojiler fazladan batarya tüketimine niçin oluyor.

Android 14/One UI 6.0 almayacak Samsung modelleri!

Android 14/One UI 6.0 almayacak Samsung modelleri!

Android 14/One UI 6.0 almayacak Samsung modelleri hangileri? Sizlerle şu ana kadar belli olan tüm modelleri paylaşıyoruz.

Samsung bu durumu düzeltmek için ise 2 Mart 2023 tarihinde klavyenin v5.6.10.31 sürümü kullanıma sundu. Bu güncelleme One UI 5.1 sahibi telefonlara otomatikman yükleniyor. Bir tek güncellemeleri denetlemek için Galaxy Store‘un Güncellemeler kısmına gidebilir ve son olarak Samsung Klavye sürümünü manuel olarak yükleyebilirsiniz.

One UI 5.1‘in niçin olduğu batarya problemininin tek sebebinin Samsung Klavye uygulamasındaki bir hata olması pek olması ise pek ihtimaller içinde görülmüyor. Güney Koreli üretici şimdiye kadar birçok güncelleme yayınlamış olsa da kullanıcılardan gelen şikayetler devam ediyor. Bu yüzden Samsung‘un batarya sorununu tamamen çözdüğü düşünülmüyor.

Samsung telefonlardaki batarya problemininin tam anlamıyla çözülebilmesi için birkaç güncelleme daha bekleyeceğiz benzer şekilde görünüyor. Peki siz Samsung akıllı telefonlar ve meydana gelen batarya problemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Galaxy S23 Ultra ön araştırma! (Dünya ile aynı anda)

YouTube video

SDNShiftdelete.net

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.