Samsung, bir telefon serisinden daha şarj aletini çıkarıyor

08.03.2022
Samsung, bir telefon serisinden daha şarj aletini çıkarıyor


Cep telefonları, çıkmış olduğu ilk günden beri satın alımlarda kutudan şarj aleti ile geliyordu. Son dönemde Apple ile beraber bu töre son buldu. Birçok kurum ve kişiler tarafınca bu karar eleştiri mevzusu olsa da Apple geri adım atmamıştı. Bu konudaki en büyük eleştiri ise rakip şirket Samsung’dan gelmişti.

Samsung, ünlü siber korsanların kurbanı oldu: 190 GB’lik veri çalındı!


Samsung, meşhur siber korsanların kurbanı oldu: 190 GB’lik veri çalındı!

Samsung, meşhur bir siber korsanları grubunun saldırısına kurban giderek 190 GB hacmindeki verisini çaldırdı.

Samsung, ABD’deki yeni Galaxy A serisinde şarj aleti göndermeyecek

İlk olarak Apple, 2020 senesinde kutudan şarj aleti göndermeyerek acayip bir yol izlemişti. Şirket, bu sonucu almasındaki nedenin karbon ayak izlerini azaltmak olduğu yönünde bir açıklama yapmıştı. O dönem için bu karar Samsung tarafınca alaycı bir tavırla karşılanmıştı. Yalnız görünen o ki kısa sürede onlarda aynı yolu izleyecek.

Samsung, amiral gemisi Galaxy S21 serisi telefonlarını birlikte şarj aleti olmadan göndermeye başlamıştı. Şirket, başta yalnız amiral gemisi modellerinde uyguladığı bu sonucu, artık giriş seviyesinde bulunan telefonlar için de uygulayacak. Samsung, ABD’de Galaxy A seriside şarj cihazlarını kutuya koymama sonucu aldı.

Birçok söylentiye nazaran bu tutum, M serisinde de yer alacak. Şarjsız Galaxy A ve M serisi planı ABD haricinde da gerçekleşecek mi bilinmiyor. Yalnız şirket, muhtemelen deneyim etme olarak ABD’ti seçti. Samsung’un kutulardan şarj aletlerini çıkarma kararının, yeni çıkacak Galaxy A13, Galaxy A23, Galaxy M23 ve Galaxy M33 modellerini de kapsayacağı tahmin ediliyor.

Apple, kutuyla beraber şarj aleti göndermeme kararını tüm iPhone ürünlerinde geçerli kılıyor. Bunun karbon ayak izini ve teknolojik atıkları önlemek için yapıldığı belirtilse de birçok kişi satış politikası bulunduğunu düşünüyor. Samsung’un da bu tutumu tüm telefonlarında gösterip göstermeyeceği zaman içinde belli olacak.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.