Samsung, Galaxy A serisine müjdeyi verdi!

11.02.2022
Samsung, Galaxy A serisine müjdeyi verdi!


Samsung, cihazları için uzun bir destek dönemine geçti. Şirket, bu durumu Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 sersinin piyasaya sürülmesine adanan etkinlikte resmi olarak duyurdu. Yeni politikaya nazaran, amiral gemisi düzeyindeki cihazlar One UI arayüzü ile dört nesile kadar Android ve beş yıl süresince güvenlik yamaları alacaktı. Şimdi bu durum Samsung Galaxy A serisine de yansıdı.

Bir oldukca S ve Z serisi telefonların yanı sıra bir de Samsung tabletlerin genişletilmiş desteği alması beklentiler dahilindeydi. Bununla ilgili haberimize de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Samsung’un 5 yıl güncelleme alacak cihazları belli oldu!


Samsung’un 5 yıl güncelleme alacak cihazları belli oldu!

Samsung, artık bazı akıllı telefon ve tabletlerine 4 yıl Android, 5 yıl da güvenlik güncellemesi verecek. İşte ilk cihazlar…

Samsung, Galaxy A serisine destek sunulacağını duyurdu

Bugün resmi Samsung web sayfasında, firmanın Galaxy cihazlarının güvenli kullanımı için dört nesil işletim sistemi güncellemesi sunarak yeni standartlar belirlediği duyuruldu. Bu da bir basın açıklaması kanalıyla kullanıcılara açıklandı.

samsung-galaxy-a-serisine-mujdeyi-verdi

Bu aşamada acayip bir durum da ortaya çıktı. Şirket, bugün genişletilmiş desteği Samsung Galaxy S ve Galaxy Z modellerine uzattı. Bunun yanında Galaxy A serisi ve tabletler de bu durumdan yararlandı. Gelecekte, şirket bu girişimi diğeri cihazlara da genişletmeyi düşünüyor. Dört ana güncellemeye hak kazanan cihazlar sıralamasında, şirket ek olarak seçilmiş bazı Galaxy A aletinden bahsetti.

Durum, gelecekteki Samsung Galaxy A serisi cihazların da 4+1 desteğine geçeceği anlamına geliyor. Bu da dört büyük Android güncellemesi ve bir senelik güvenlik yamalarını belirtiyor. Galaxy A serisinin gelecekte tüm modellerine bu seçeneğin gelmesi pek ihtimaller içinde durmuyor. Bir tek büyük olasılıkla, serinin yalnızca en üst modelleri bundan yararlanacak.

Sizler Samsung‘un sunmuş olduğu genişletilmiş destek hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.