Samsung Galaxy A52s, Android 12 güncellemesi aldı

13.01.2022
Samsung Galaxy A52s, Android 12 güncellemesi aldı


Samsung, bir oldukça üst düzey akıllı telefon ve tablet için Android 12 güncellemesi getirdi. Şimdi gözünü birinci sınıf orta sınıf cihazlara çevirdi. İki gün ilkin Güney Kore’de Galaxy A52s için Android 12 güncellemesini yayınladı. Bugün şirket, güncellemeyi Avrupa ülkelerine de getirdi.

Galaxy A52s 5G için Android tabanlı One UI 4.0 güncellemesi, A528BXXU1BUL7 donanım yazılımı sürümüyle geldi. Güncelleme şu anda Fransa, Lüksemburg, Polonya ve İsviçre taraflarında yayılıyor. Neredeyse ne zaman Türkiye‘ye geleceği mevzusunda bir açıklama yapılmadı. Gene de diğeri Avrupa ülkelerinin kısa sürede güncellemeyi alması beklentiler dahilinde içeriyor. Bu güncelleme Android 12‘ye ek olarak Ocak 2022 güvenlik iyileştirmelerini de içeriyor.

Samsung Galaxy S22 ailesinin işlemcisi belli oldu!


Samsung Galaxy S22 ailesinin işlemcisi belli oldu!

Samsung Galaxy S22 ailesi beklenenin aksine firmanın Exynos 2200 işlemcileriyle gelmeyebilir. İşte detaylar…

Samsung Galaxy A52s, Android 12 aldı

Güncellemeyi cihazınızın Ayarlar bölümünden Yazılım Güncellemesi kısmına gidip İndir ve Yükle‘ye tıklayarak yeni güncellemeyi denetim edebilirsiniz. One UI 4.0 güncellemesi, Galaxy A52s‘e yenilenmiş bir UI tasarımı getirdi. Renk Paleti özelliği, daha belirgin parlaklık, yeni widget stili, yeni bir widget seçici, geliştirilmiş karanlık mod ve daha oldukça AoD seçeneği sunuyor.

samsung-galaxy-a52s-android-12-guncellemesi-aldi

Samsung, bu güncellemeyle Bixby, Bixby Routines, Samsung Web ve Samsung Keyboard’ın gelişmiş sürümlerini getirdi. Şirket ek olarak Android 12 güncellemesiyle Galaxy A52s‘in gizliliğini ve güvenliğini de iyileştirdi. Telefon artık kamera ya da mikrofon kullanıldığında gizlilik göstergelerini açıyor. Sistem genelinde kamera ve mikrofon erişimini etkinleştirmek ya da dönem dışı bırakmak için süratli ayar geçişleri içeriyor. Bir de gizlilik panosu geldi.

Sizler Samsung Galaxy A52s hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.