Samsung Galaxy F23 5G, Geekbench’de görüntülendi!

24.01.2022
Samsung Galaxy F23 5G, Geekbench’de görüntülendi!


Akıllı telefonlar söz mevzusu olduğunda dünyanın en büyükleri içinde gösterilen Samsung, ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, F serisi ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. Serinin bundan önceki telefonu olan Galaxy F22, bütçe dostu etiketiyle geçtiğimiz senenin Temmuz ayında piyasaya sürülmüştü. Belirli bir kesime hitap etmeye süregelen serinin yeni versiyonu olan Galaxy F23 5G, şimdi de performans testinde ortaya çıktı.

Android 12 alacak tüm Samsung cihazları ve tarihleri!


Android 12 alacak tüm Samsung cihazları ve tarihleri!

Samsung, büyük bir hızla Android 12 ve One UI 4 arayüz güncellemesini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Peki hangi cihazlara gelecek?

Galaxy F23 5G, Qualcomm Snapdragon 750G ile geliyor

Teknoloji devi Samsung’un F serisi yeni üyesi için geri sayım başladı. Ürün, bugün Geekbench performans testinde görüntülendi. Karşılaştırma sıralamasında görünen SM-E236B kod adlı telefonun daha ilkin sızan bilgilere dayanarak Galaxy F23 5G olduğu belirtiliyor. Meydana getirilen performans testinde akıllı telefonun özellikleri de görüntülendi.

Galaxy F23 5G, performans testi neticeleri da belli oldu. Aygıt tek çekirdekli testten 640, oldukça çekirdekli testten 1.820 puan aldı. Akıllı telefonun işlemcisi “lito” kod adı ile yayınlandı. Bu kod adının Qualcomm Snapdragon olduğu belirtiliyor. Bu bilinenlere bakılırsa Samsung Galaxy F23 5G, 2.21 MHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 750G işlemci tarafınca desteklenecek.

Aygıt ek olarak 6GB RAM ile geliyor. Android 12 tabanlı olarak gelecek akıllı telefonun, kamera özellikleri ile ilgili bir detay bulunmuyor. Galaxy F23 5G adı ülkelere bakılırsa değişiklik izah edebilir. Öyleki ki serinin bundan önceki telefonu olan Galaxy F22, bazı ülkelerde Galaxy M22 adıyla piyasaya sürülmüştü. Galaxy F23 5G akıllı telefonunun da Galaxy M23 5G ismiyle bazı ülkelerde satışa sunulması ümit ediliyor.

Aygıt ile ilgili bilgiler nerede ise oldukça kısıtlı. Galaxy F22, MediaTek Helio G80 işlemcili bir 4G telefonu olarak karşımıza çıkmıştı. Ek olarak 720×1.600 px HD+ çözünürlüğe haiz 6,4 inç AMOLED ekrana haiz olup 25W süratli şarj destekli 6.000 mAh pil özellikleri barındırıyordu. Yeni gelecek telefonun bu özelliklerden hangilerini barındıracağı şimdiden merak mevzusu.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir