Samsung, Galaxy Note serisinin fişini çekti!

28.02.2022
Samsung, Galaxy Note serisinin fişini çekti!


Samsung, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içinde bulunuyor. Firmanın akıllı telefon pazarında Galaxy S, Galaxy Note ve Galaxy A benzer halde birçok serisi bulunuyor ve bu seriler kendi segmentlerinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirket, geçtiğimiz iki senedir yeni Galaxy Note serisi aletinin tanıtımını gerçekleştirmiyor. Ortaya çıkan iddialarda firmanın artık bu seriyi üretmeyeceği bildirilmişti. Yeni meydana getirilen röportajla birlikte Note serisinin artık üretilmeyeceği resmi olarak açıklandı.

realme GT 2’yi Barcelona’da test ettik!


realme GT 2’yi Barcelona’da denetim ettik!

Realme, Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) yeni akıllı telefonlarını tanıttı. İşte Realme GT 2 özellikleri ve fiyatı.

Galaxy Note serisi, bundan bu şekilde Galaxy S serisinde yaşam bulacak!

Bugüne dek Samsung’un son iki senedir tanıtımını gerçekleştirmediği Galaxy Note serisinin üretiminin durdurulup durdurulmadığına dair resmi bir informasyon paylaşılmamıştı. Şu anda Barselona’da gerçekleşen MWC (Mobil Dünya Kongresi) esnasında meydana getirilen bir röportajla birlikte firmanın artık Note serisi aygıt üretmeyeceği açıklandı.

Dailian.co.kr, MWC 2022’de Samsung Mobil Deneyim Başkanı Roh Tae-moon ile bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportajda Tae-moon’a Note serisiyle ilgili sorular yönetildi. Mobil Deneyim Başkanı, bundan bu şekilde Galaxy Note serisinin üretilmeyeceğini ve Galaxy S serisi Ultra cihazlarda kendine yer bulacağını söylemiş oldu.

Bildiğiniz benzer halde Samsung, Galaxy S22 serisi ile büyük bir değişikliğe gitmişti. S22 ve S22+, Galaxy S serisinin özelliklerine sahipken S22 Ultra, Note serisinin özelliklerine sahipti. Bilhassa sunmuş olduğu S Pen ve çerçeve formu sebebiyle S22 Ultra, Note 22 serisinden bir aygıt benzer halde bizlerin karşısına çıkıyor. Buna ek olarak şirket, Galaxy S21 Ultra’da ise S Pen desteğini yer vermişti.

galaxy note

Roh Tae-moon tarafınca meydana getirilen açıklamanın devamında serinin özelliklerinin hala kullanıcılara sunulacağı ve yalnız isim değişikliğinin bulunduğunu belirtti. Bu durum, Galaxy S serisinin özelliklerini taşıyan Ultra benzer halde daha üst cihazların bizlerin karşısına çıkmayacağını gösteriyor.

Firmanın bu yaz tanıtacağı Galaxy Z Fold 4 katlanabilir telefonunda da aynı S22 Ultra’da olduğu benzer halde yerleşik bir S Pen yuvasının bulunacağı iddia ediliyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Samsung Galaxy Note serisini tamamen kaldırmalı mıydı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.