Samsung Galaxy S22 için son viraj: İşte netleşen özellikler!

31.01.2022
Samsung Galaxy S22 için son viraj: İşte netleşen özellikler!


Gelecek günlerde yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürmesi beklenen Samsung, sızıntıların kurbanı oldu. 9 Şubat‘ta Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S22 serisinin işlemcisiyle ilgili sual işaretleri ortadan kalktı. Üç telefondan oluşacak S22 ailesi, Xiaomi 12 Ultra ve iPhone 13 benzer halde modellere rakip olacak.

Her zamanki benzer halde değişik pazarlara değişik işlemciler ile gelecek Samsung Galaxy S22 ailesinin daha ilkin de bazı tasarım ve donanım özellikleri ortaya çıkmıştı. Son bilgilere bakılırsa, Unpacked etkinliğinde sergilenecek telefonların görüntüleri sızdırılırken özellikleri de netleşti. Samsung Galaxy S22 ailesinin kesinleşen özelliklerine hep birlikte göz atalım.

S Pen destekli Samsung Galaxy Dual Fold ortaya çıktı!


S Pen destekli Samsung Galaxy Dual Fold ortaya çıktı!

Samsung, geliştirdiği yeni katlanabilir telefonu Galaxy Dual Fold ve ona entegre edeceği S Pen ile vizyonunu gözler önüne serdi.

Samsung Galaxy S22 Ultra özellikleri

Pazarlara bakılırsa değişkenlik gösterecek Galaxy S22 Ultra, Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemcileriyle satışa çıkacak. Telefon, 120Hz ekran yenileme hızı ve 6.8 inç QHD+ Dinamik AMOLED 2x ekrana haiz olacak. Aygıt 12GB RAM ve 512GB depolama kapasitesiyle karşımıza çıkacak. Ek olarak 45W’a kadar süratli şarj destekleyen 5.000 mAh pille gelecek.

Gene kamera bakımından da güçlü olan ürün, OIS özellikli 108 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 tane 10 Megapiksel telefoto lense haiz olacak. Buna ek olarak Galaxy S22 Ultra bir tane de 40 Megapiksel özçekim kamerasına haiz olacak. Aygıt, kutudan Android 12 tabanlı One UI 4.0 arayüzü ile çıkacak. Ek olarak S Pen yuvasına da haiz olacak.

Samsung Galaxy S22 özellikleri

Samsung Galaxy S22, FHD+ AMOLED 2x ekran ile gelecek. 3.700 mAh pil kapasiteli aygıt 45W süratli şarjla destekleniyor. Depolama olarak 8GB RAM ve 256GB hafıza ile karşımıza çıkacak. Telefon satılmış olduğu bölgeye bakılırsa Exynos 2200 yada Snapdragon 8 Gen 1 ile piyasaya sürülecek.

Kamera olarak OIS özellikli 50 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 10 Megapiksel telefoto lens olmak suretiyle toplam üç arka kameraya haiz olacak. Cihazın bir tane de 10 Megapiksel özçekim kamerası olacak.

Samsung Galaxy S22+ özellikleri

Galaxy S22 Plus, 6.6 inç büyüklüğünde FHD+ AMOLED 2x ekrana haiz. Aygıt, 4.500 mAh pil kapasiteli ve 45W süratli şarj destekli olacak. Gene diğeri modelde olduğu benzer halde telefon, enerjisini Exynos 2200 yada Snapdragon 8 Gen 1 işlemcilerinden alacak. İddialara bakılırsa 8GB RAM ve 256GB depolama alanına haiz ürün kamera bakımından Galaxy S22 ile birebir aynı.

Galaxy S22 fiyatı

Samsung Galaxy S22 ailesinin fiyatının ne kadar olacağı şimdilik belirsiz durumda. Siz Samsung’un yeni amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.