Samsung, Galaxy S22 performans problemi için adım attı

10.03.2022
Samsung, Galaxy S22 performans problemi için adım attı


Samsung, Galaxy S22 ve diğeri akıllı telefonlarında bulunan Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) yazılımıyla Instagram, Netflix, TikTok dahil 10 bin uygulama ve oyunu kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası gündeme bomba benzer halde düştü.

Olayın fark edilip toplumsal medyada ve çeşitli forum sitelerinde açığa çıkarılması üzerine tepkilerin odağına yerleşen Samsung, üstü kapalı bir halde iddiaları kabul etti. Şirket, Oyun Optimizasyon Hizmeti’nin uygulamaların performansını düşürmesine yol açan problemi düzelteceğini deklare etti. Beklenen o güncelleme geldi.

Samsung Galaxy Watch 5, COVID-19’u tespit edebilecek!


Samsung Galaxy Watch 5, COVID-19’u tespit edebilecek!

Samsung Galaxy Watch 5, diğeri akıllı saatlerde görmediğimiz yeni bir özellik ile birlikte gelecek. Bu sayede hastalıkları tespit edebilecek.

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları, kısıtlamayı dönem dışı bırakabilecek

Samsung, Güney Kore’de Galaxy S22 serisi için yeni bir güncelleme yayınladı. 10 binden fazla uygulamanın yavaşlamasına yol açan Game Booster’a “Oyun Performans Yönetim Modu” ekledi. Bu mod yardımıyla kullanıcılar isteğe bağlı olarak telefonlarında optimizasyon hizmetini dönem dışı bırakabilecekler.

Galaxy S22 Ultra Guinness rekoru: Aynı anda 1820 kutu açılışı

Dönem dışı bırakıldıktan sonrasında optimizasyon işlemi yapılmayacağı için, cihazda yüklü uygulama ve oyunların performansı da düşmeyecek. Tam olarak bilmeyenler için: Oyun Optimizasyon Hizmeti, uygulamaların performansını belli bir seviyede kısarak telefonun aşırı ısınmasının önüne geçiyor ve pil ömrünün de artmasını sağlıyor.

Hizmet çalışmadığı zamanlarda ise telefonun pil ömrünün düşebileceği ve eskisine bakılırsa daha fazlaca ısınabileceği ihtimali akıllara geliyor. Samsung, Oyun Performans Yönetim Modu’nu şu anda Güney Kore’deki Galaxy S22 kullanıcıları için yayınladı. Dünya genelinde ne süre yayınlanacağı bilinmezken, Galaxy S serisi haricinde diğeri cihazlara gelip gelmeyeceği mevzusunda somut bir data bulunmuyor.

Oyun Optimizasyon Hizmeti’nin (GOS) etkilediği uygulamalar içinde 3DMark, AnTuTu, PCMark ve Geekbench benzer halde performans karşılaştırma platformları yok. Geekbench, bu kafa karıştırıcı durum sebebiyle Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy S20 ve Galaxy S10 serisi akıllı telefonları karşılaştırma listesinden çıkarma sonucu aldı.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.