Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 Megapiksel sensörle gelecek! – Teknoloji Pusulası

26.12.2021
Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 Megapiksel sensörle gelecek! – Teknoloji Pusulası


Samsung, halihazırda Galaxy S22 ailesi ve S21 FE modeli üzerine yoğunlaşmış durumda. Her ne kadar çip sıkıntıları sebebiyle cihazların etkinliğinin yada ön satışının Şubat ayına erteleneceği söylense de Ocak ayına yetiştirmeye çalmış olduğu biliniyor. Fakat nerede ise bu cihazlar daha tanıtılmamışken, S23 ailesine ve Ultra modeline dair sızıntıları görmeye başladık.

Galaxy S22 Ultra kamerasına yapay zeka dopingi


Galaxy S22 Ultra kamerasına yapay zeka dopingi

Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin yapay zeka odaklı kameraya haiz olacağı ortaya çıktı.

Samsung’tan Galaxy S23 Ultra ile kamera hücumu gelecek!

Samsung, S22 Ultra cihazında 108 Megapiksellik sensörün adeta suyunu sıkarak potansiyelinin en üst noktasına ulaştırmaya karar verdi. Bu sebeple üstünde çalışmalarını sürdürdüğü 200 Megapiksellik lensin S23 Ultra modelinde olacağı düşünülüyor.

Organik Galaxt S23 Ultra’nın 200 megapiksellik bir ISOCELL HP1 sensörü alabilmesi için en erken tarihin 2023 olduğu da biliniyor. Doğrusu bu yıl içinde Samsung cephesinden bu hücumu görmemiz pek ihtimaller içinde değil. Bir tek şirket, daha önceki dönemde 108 Megapiksellik lensini tanıttığında, Çinli üreticilerle el sıkışmıştı.

Organik bu aşamada ISOCELL HP1’in Eylül ayında tanıtılırken dünyanın 200 MP çözünürlük sunan ilk mobil kamera sensörü bulunduğunu belirtelim. Bu yüzden Samsung piyasanın nabzını tutmak için, S23 Ultra modelinden ilkin yada yakın süre aralığında bu markaların da lensini kullanmasına izin verebilir.

Buna ek olarak, amiral gemisi kameralar içinde zirveye oturacak bu yeni lens ve ihtimaller içinde sensör, geniş görüş açısıyla saniyede 120 kare hızında 4K ve saniyede 30 kare hızında 8K formatlarında video çekmenize olanak sağlayacak. Ek olarak düşük ortam ışığı koşullarında yüksek kaliteli 12,5 Megapiksel fotoğraflar elde edebilecek. Ek olarak düzgüsel modda 50 Megapiksellik standart fotoğraflar çekebilecek.

Ek olarak, S22 Ultra modelinin ve ailenin diğeri 2 üyesi olan S22 Plus ve S22’nin ortaya çıkan bir videosundan gördüğümüz kadarıyla Ultra modeli, tasarım olarak satıştan kalkan Note serisini çağrıştıran köşeli bir yapıya haiz olacak. Ailenin diğeri üyeleriyse bunun tam aksine yuvarlatılmış, köşesiz bir tasarıma haiz olacak. O haberimizi görmek için de burayı tıklayabilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.