Samsung, katlanabilir telefonların satış rakamıyla ilgili konuştu!

31.12.2021
Samsung, katlanabilir telefonların satış rakamıyla ilgili konuştu!


Katlanabilir akıllı telefonların geleceğinin parlak olacağına inanan ve rakiplerine gore bu anlamda en erken hamle gerçekleştiren şirketlerden önde gelen Samsung, 2021 yılına dair katlabilir telefon satışlarına ilişkin konuştun. Her ne kadar Güney Kore menşeli şirket satış rakamlarını saydam bir halde açıklamamış olsa da bu alanda işlerin oldukça yolunda gittiği dikkat çekiyor. İşte Samsung cephesinden gelen bilgiler…

Samsung popüler tabletine Android 12 güncellemesi yayınladı


Samsung popüler tabletine Android 12 güncellemesi yayınladı

Samsung Galaxy Tab S7 ve Tab S7+, firmanın belirttiği tarihten ilkin Android 12 tabanlı One UI 4 güncellemesi aldı.

Samsung, 2021 senesinde satış hedefini tutturdu

Samsung, yakın tarihlerde paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde katlanabilir akıllı telefon satışlarının ne durumda bulunduğunu paylaştı. Güney Koreli şirket, 2021 yılı genelinde, 2020’de sattığından tam dört kat daha oldukça katlanabilir telefon sattıklarını söylemiş oldu. Bununla birlikte firmanın akıllı telefon pazarındaki iki amiral gemisi Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, yalnızca 2021’in ilk ayında, 2020’deki Samsung katlanabilir cihazlarının tamamından daha oldukça satmayı başardı.

Her ne kadar bu dört kat daha oldukça satmış olma ibaresi katlanabilir akıllı telefonlar için umut verici bir done olsa da meşhur şirket, kati satış verilerini paylaşmayı tercih etmedi. Bununla birlikte piyasaa analistleri, katlanabilir akıllı telefon sevkiyatlarının 2021 senesinde 9 milyona ulaşmış olabileceğini ön görüyor.

Galaxy Z Flip3 (Sol), Galaxy Z Fold3 (Sağ)

Gene piyasa analistleri, Samsung’un toplam pazar payının, katlanabilir telefon pastasının yüzde 88’ini oluşturduğunu belirtiyor. Bu anlamda toplamde 9 milyon civarında beklenen satış rakamının 7 milyon cibarında olması beklenebilir. Analistler, yanılma payını da göz önüne alarak Samsung’un tek haneli milyonlarda bir satış rakamına ulaştığına, küçük ufak küçük bir ihtimal de olsa 10 milyonu geçmiş olabileceğini belirtiyor.

Samsung, 9 telefonuna daha Android 12 güncellemesi yayınladı


Samsung, 9 telefonuna daha Android 12 güncellemesi yayınladı

Yazılım çalışmalarını hızlandıran Samsung, bir biri ardına eski telefonları güncelliyor. 9 model daha Android 12’yi alıyor!

Samsung’un Huawei ve Oppo benzer halde güçlü rakiplerinin de katlanabilir akıllı telefon piyasasına giriş yapmış olduğu düşünülürse, 2023 senesinde bu sektörün minimum 10 kat daha oldukça kıymet kazanması ümit ediliyor. Düzgüsel olarak Apple’ın da sektöre giriş yapacağı katlanabilir bir iPhone duyurusuyla piyasadaki işler oldukca daha kızışacak.

Peki sizer Samsung’un yapmış olduğu açıklama hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir