Samsung, Lenovo ve Microsoft’tan Android 12L sürprizi!

08.03.2022
Samsung, Lenovo ve Microsoft’tan Android 12L sürprizi!


Google, Android 12L ile birlikte büyük ekranlı cihazlara pek oldukca yenilik getirmeyi vadediyor. Bilhassa tablet ve katlanır akıllı telefonlarda görmeyi beklediğimiz bu işletim sistemi için Samsung, Lenovo ve Microsoft’un kolları sıvadığı ortaya çıktı.

Android için yeni tehlike: Google Play’deki bu uygulamaları indirmeyin!


Android için yeni çekince: Google Play’deki bu uygulamaları indirmeyin!

SharkBot malware, Android kullanıcıları için çekince saçıyor. İşte SharkBot isminde yeni kötü amaçlı yazılım.

Android 12L, tablet ve katlanır telefonlara geliyor!

Google, geçtiğimiz senenin son çeyreğinde Android 12L için kapsamlı bir tanıtım gerçekleştirmiş oldu. Hatta bu işletim sisteminin 2011 yılındaki Android 3.0 Honeycomb sürümünden bu yana, büyük ekranlı cihazların odaklandığı ilk yazılım olduğu açıklandı.

Android 12L

Şimdiyse, Google’ın Android’den görevli Başkan Yardımcısı Andrei Popescu, paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde Samsung, Lenovo ve Microsoft’un bu yıl tanıtacağı tablet ve katlanır akıllı telefonlarında Android 12L sürümüne yer vermeyi taahhüt eden ilk firmalar bulunduğunu söylemiş oldu.

Lenovo, P12 Pro tableti ile birlikte halihazırda Android 12L beta sürümünü çalıştırabildiği için bu cihaza destek sunulması şaşırtıcı olmayacaktır. Fakat Microsoft ve Samsung’un bu alanda hangi cihazlarını kullanacağı hakkaten merak mevzusu oldu. Zira Surface Duo 2 ve Galaxy Fold modelleri de destek sunarsa, ilk kez tablet haricinde deneyimleyebileceğiz.

Organik karşımıza çıkacak cihazlar sonunda Android 12 çalıştıracak. Fakat Google, Apple’ın iOS ve iPadOS işletim sistemlerinde yaptığını, bu yeni işletim sistemi ile başarmak istiyor. Şundan dolayı büyük ekranlı cihazları, bir telefondan oldukca daha fazlası olarak kullanmak mümkün. Bilhassa günümüzde dizüstü bilgisayarlara bile rakip olabilecek seviyelere ulaştıklarını düşünürsek.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.