Samsung, SmartThings teknolojisini cihazlarına entegre ediyor!

05.01.2022
Samsung, SmartThings teknolojisini cihazlarına entegre ediyor!


Samsung SmartThings, bugün SmartThings Hub yazılımının belirli 2022 Samsung Akıllı TV‘lere akıllı monitörlere ve Family Hub buzdolaplarına entegrasyonu hakkında daha oldukça detay deklare etti. CES 2022‘de paylaşılan SmartThings Hub yazılımının dahil edilmesi, sorunsuz bağlantı ve denetim sağlayarak Samsung ürünlerini çağıl evin merkezine taşıyor.

Deloitte tarafınca gösterilen 2021 Bağlantı ve Mobil Eğilimler Anketi‘ne nazaran, ABD‘deki hanelerin averaj 25 bağlı aleti var. Tüketiciler satın alırken kullanım kolaylığı, birlikte çalışabilirlik ve maliyete giderek daha oldukça öncelik tanıyor.

Samsung başarısız olduğu pazara yeniden girecek!


Samsung başarısız olduğu pazara tekrardan girecek!

Akıllı tv pazarındaki satış rakamlarıyla zirveye oturan adı Samsung, daha ilkin başarısız olduğu teknolojiye geri dönüyor.

SmartThings, ev deneyimi yaratmanın merkezinde

SmartThings‘in zengin ortaklık ekosistemiyle halihazırda uyumlu milyarlarca aygıt ve akıllı ev birlikte çalışabilirlik standardı Matter için gelecekteki desteğiyle SmartThings, birleşik bir bağlantılı ev deneyimi yaratmanın merkezinde yer ediniyor.

samsung-smartthings-teknolojisini-cihazlarina-entegre-ediyor

SmartThings Hub‘ın entegrasyonu, çeşitli akıllı ev yazışma protokollerinden yararlanarak kullananların Samsung cihazlarından iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor. Matter‘a ek olarak, yerleşik yazılım Wi-Fi ya da Ethernet üstünden bağlantıyı destekleyerek oldukça çeşitli akıllı cihazlar içinde iletişimi mümkün kılıyor. İsteğe bağlı bir USB aksesuarı vasıtasıyla Zigbee cihazlarına ek bağlantı da mümkün oluyor.

Samsung Electronics, Home Connectivity Alliance’a katıldı

Samsung Electronics bugün birlikte çalışabilirliği ve daha oldukça güvenlik teşvik etmeyi amaçlayan akıllı ev alanındaki önder üreticilerle birlikte Home Connectivity Alliance‘a katıldı. Samsung Electronics, Arçelik A.Ş., The Electrolux Group, GE Appliances ve Trane Technologies ile Home Connectivity Alliance’ın kurucu üyelik yapıyor. İttifak, akıllı cihazların markalar içinde uyumluluğunu geliştirmek için önde gelen bağlı aygıt üreticilerini bir araya getirdi.

samsung-smartthings-teknolojisini-cihazlarina-entegre-ediyor

Samsung kullanıcıları için bu durum, akıllı ev platformu SmartThings vasıtasıyla diğeri markaların cihazlarını çalıştırma ve denetim etme kabiliyeti anlamına geliyor. Tüketicilerin eski ve yeni cihazları bağlı evlerine entegre etmelerini kolaylaştırıyor. Alternatif olarak, tüketiciler Samsung cihazlarına diğeri HCA uygulamasından erişim sağlayabiliyor.

Samsung’dan akıllı ev panosu geldi

Samsung, ilk bağımsız SmartThings akıllı ev denetim cihazını CES 2022‘de tanıttı. Smart Home Hub, bir hane halkının 4.000 dolarlık bir akıllı buzdolabı satın almak zorunda olmadan akıllı evlerini denetim edip izleyebilecekleri merkezi bir yer olarak tasarlandı.

samsung-smartthings-teknolojisini-cihazlarina-entegre-ediyor

Ürünün şu anlık bir tek Kore’ye gelmesi haricinde pek kıymetli bir detay yer almıyor. Cihazın dikey ekranı akıllı ev kontrolü için yatay olandan daha kullanışlı duruyor. Şundan dolayı bu şekilde ekrana daha oldukça simge sığdırılabiliyor. İdeal olarak da daha oldukça kontrole süratli erişim sağlanabiliyor. Smart Home Hub standı, tercih ederseniz ekranı yatay olarak da kullanabileceksiniz şeklinde duruyor.

Sizler Samsung‘un yeni teknolojileri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.