Samsung, yeni kumandasını şarj etmede radyo frekansı kullandı!

03.01.2022
Samsung, yeni kumandasını şarj etmede radyo frekansı kullandı!


CES, her yıl şirketlerin yeni teknolojik ürünlerini tanıttığı bir fuar olmaya devam ediyor. Samsung, 2021 için güneş enerjili Eco Remote kumandasını tanıtmıştı. Bu yıl de yeni ve önemli bir bilhassa gelen yeni kumandasını gözler önüne serdi. Sunmuş olduğu özellik ilgi topladı.

Önceki Eco Remote benzer şekilde bu kumanda da güneş enerjisiyle şarj olanağına haiz. Buna ek olarak Samsung, radyo dalgalarını dönüştürerek de bir şarj etme mekanizması kurdu. Bu aşamada yönlendiricilerden radyo dalgalarını alıyor ve enerjiye dönüştürüyor. Bu da kumandaya şarj olarak geri dönüyor. Bu özellik şu anda pek oldukca cihazda yer almıyor.

Samsung, ilk 4K ve 8K 144Hz QLED TV’lerini duyurdu!


Samsung, ilk 4K ve 8K 144Hz QLED TV’lerini duyurdu!

Samsung, ilk 4K ve 8K 144Hz QLED televizyonlarını duyurdu. Buna ek olarak televizyonların NFT’leri sergileme özelliğinden bahsetti.

Samsung, kumandayı The Frame ile uyumlu olması için beyaz yapmış oldu

Eco Remote, yeni radyo frekansları toplamanın yanı sıra hem iç hem de dış mekan ışığından da şarj edilebiliyor. Buna ek olarak USB-C de bu işe yarıyor. Samsung, bu yıl The Frame, Serif ve Sero benzer şekilde TV’lere uyum sağlaması açısından kumandayı beyaz renkte sunduğunu belirtti.

samsung-yeni-kumandasini-sarj-etmede-radyo-frekansi-kullandi

Orijinal kumandada olduğu benzer şekilde, buradaki aslolan amaç AAA pillerini artık kullanım dışı bırakmak oldu. Samsung daha evvelinde bu mevzuda bir tahmin yürütmüştü. Bu kapsamda güneş enerjisiyle çalışan pillere geçmenin yedi yıl uzunluğunda doğaya 99 milyon pilin atılmasını önleyeceğini öngörmüştü.

Şirket, uzaktan kumanda için çeşitli yollara başvurdu

Samsung, uzaktan kumanda sarsıldığında oluşan kinetik enerjiden yararlanmanın da yollarını aramıştı. Buna ek olarak mikrofon sesleri alındığında oluşan titreşim enerjisini kullanmayı ve böylece kumandayı şarj etmeyi düşünmüştü. Bunun üzerine epey bir kafa yordu. Bu sefer şirket, kumandayı gerekseme duyduğunuzda çalışır durumda tutmanın başka bir yolu olarak radyo frekansları yolunu ekledi.

Sizler Samsung hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.