Samsung’dan Apple’ı kıskandıracak yeni özellik

06.11.2022
Samsung’dan Apple’ı kıskandıracak yeni özellik


Samsung, dosya paylaşmayı oldukca daha kolay hale getiren bir uygulama geliştirdi. Samsung Dropship olarak adlandırılan bu yazılım, çeşitli dosyaları uygulamaya yüklemenize ve değişik cihazlardan indirmenize izin veriyor. iOS ve Web dahil olmak suretiyle yalnız QR kod okutarak dosya aktarmak mümkün.

Samsung Dropship ile her cihaza dosya geçirme edin

Samsung’un Güney Kore’de denetim etmeye başladığı yeni özellik, uygulama üstünden dosya aktarmayı daha kolay hale getiriyor. Her türlü aygıt içinde dosya transferini mümkün kılan Dropship uygulaması, günde 5 GB veriye izin veriyor.

Galaxy Store üstünden denetim erişimine oluşturulan uygulama, şimdilik yalnız Güney Kore’deki Android 13 ve One UI 5 desteğine haiz cihazlarda kullanılabiliyor. Bir tek ana cihazdan yüklenen dosya, QR kod yardımıyla tüm işletim sistemlerinden erişilebilir.

Samsung’un yeni arayüzü One UI 5 inceleme!


Samsung’un yeni arayüzü One UI 5 araştırma!

Galaxy S22 serisine gelen One UI 5.0 kati sürümü, yavaş yavaş diğeri modellere de dağıtılıyor. One UI 5 ile gelen yenilikleri derledik.

Samsung’un Güney Kore’de denetim etmeye başladığı yeni özellik, günlük 5GB’lık veri sınırına haiz. Ek olarak tamamen parasız olan Dropship, alıcının uygulamaya yada bir Samsung hesabına haiz olma zorunluluğu koymuyor.

iPhone, web yada değişik bir Android aleti üstünden dosya erişimine müsaade eden bu uygulama, alıcı için bir QR kod oluşturuyor. Diğeri cihazlar, bu kodu okutarak dosyaya erişebiliyor. Bir tek tam tersi bir işlemin (sözgelişi iPhone’dan Samsung’a) şimdilik mümkün olmadığını hatırlatalım.

Galaxy kullanıcıları müjde! Samsung Bakım Modu geldi

Dropship’in ilerleyen günlerde daha fazlaca ülkede erişime açılması ümit ediliyor. Samsung’un ek olarak ücretli abonelik hizmetiyle veri kotasını genişletmesi mümkün. Gene de, Dropship hizmetinin ne zaman daha fazlaca bölgede dağıtıma çıkacağı belli değil.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.