Samsung’dan üretimi durdurulan modele güncelleme!

19.08.2022
Samsung’dan üretimi durdurulan modele güncelleme!


Birkaç yıl öncesine kadar Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonları yalnızca iki büyük Android işletim sistemi güncellemesi ve üç senelik güvenlik güncellemesi aldı. Artık pek oldukca model, dört Android işletim sistemi yükseltmesi alıyor. Son olarak da Samsung, altı senelik telefonları için güncelleme yayınladı.

Samsung Galaxy S7 ve S8 modelleri GPS iyileştirmesi aldı

Samsung’un 2016 ve 2017 model amiral gemisi telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S8+ için yeni bir güncelleme geldi. Artık üretimi ve satışı olmayan bu modeller, oldukca öncesinde yazılım güncellemelerini almayı bıraktı. Yalnız teknoloji devi, bu cihazlara bir güncelleme daha sunmaya karar verdi.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Samsungdan-uretimi-durdurulan-modele-guncelleme-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Galaxy S7 ve Galaxy S8 modellerinin ikisi de GPS iyileştirmesi aldı. Güncelleme notlarında herhangi bir detay yer almıyor. Yalnız anlaşılacağı suretiyle Samsung’un seneler ilkin piyasaya sürdüğü modellerinde GPS problemi var. Bu modelleri hala kullanan kişilerin olduğu göz önüne alındığında şirket, kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için güncelleme gönderiyor.

Samsung, çip krizini çözmek için çalışmalara başladı!


Samsung, çip krizini çözmek için çalışmalara başladı!

Dünyanın en büyük bellek üreticisi Samsung Electronics, yeni bir yarı iletken çip araştırma tesisi üstünde çalışıyor.

Firmanın Galaxy S7 ve S7 Edge için yayınladığı güncelleme, G93xFXXU8EVG3 koduna haiz olmasının yanı sıra 31 MB ağırlığında. Galaxy S8 ise G95xFXXUCDVG4 donanım yazılımıyla yer ediniyor. Bu model ise 420 MB ağırlığa haiz.

Geçmişte de Samsung’un bunu yaptığını gördük. Şirket, 2015’te çıkardığı Galaxy J7 için de benzer bir GPS düzeltme güncellemesi yayınladı. İddialara bakılırsa şirket, Galaxy S6 serisi ve Galaxy S9 dahil olmak suretiyle birçok model için benzer güncellemeler hazırlıyor. Başlıca niçin ise firmanın eski cihazlardaki GPS sorununu çözmeye kendini mecburi hissetmesi olduğu düşünülüyor.

Peki, siz Samsung güncelleme adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi modellere güncelleme gelmeli? Görüşlerinizi yorumlardan bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.