Samsung’un yeni orta sınıf telefonlarının tanıtım zamanı belli oldu!

07.02.2022
Samsung’un yeni orta sınıf telefonlarının tanıtım zamanı belli oldu!


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinin başlangıcında gelen Samsung, 2022 senesinde çıkarmayı düşündüğü orta sınıf telefonlar için çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli sorunların peşinden çıkışı yılan hikayesine dönen Galaxy S21 FE’nin nihayet piyasaya sürülmesinin peşinden şirket, diğeri ürünlerinin çıkışlarında da bazı gecikmeler yaşıyor. Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73 akıllı telefonların çıkış tarihleri sızdırıldı.

Samsung A52 vs Samsung A72 derinlemesine kıyaslama!


Samsung A52 vs Samsung A72 derinlemesine karşılaştırma!

Geniş bir kitle tarafınca beğenilen Samsung A52 ve A72 modellerini derinlemesine karşılaştırdık.

Galaxy A53 ve Galaxy A73, 2022 baharında piyasaya sunulacak

Samsung, Galaxy A50’ler ve A 70’ler ailelerini bir çift olarak piyasaya sürmeyi bir töre haline getirmişti. Bu ailelerin yeni üyeleri bu yıl de piyasaya sürülecek. Fakat şirket, iki akıllı telefonu da ilk kez ayrı ayrı dönemlerde piyasaya sürmeyi hedefliyor. Gelen bilgilere gore Galaxy A53’ün lansmanı Mart ayında gerçekleştirilecek. Derhal peşinden Nisan ayında ise Galaxy A73 tanıtımı yapılacak.

Samsung Galaxy A53 ve Galaxy A73’ün sızdırılan teknik özellikleri

Akıllı telefonun lansmanı yaklaştıkça önemli kaynaklardan özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Buna gore Galaxy A53’ün işlemci tarafında Exynos 1200 yongası kendini gösterecek. İşlemci setinin bünyesinde 2.0 GHz hızında çalışan altı ve 2.40 GHz hızında çalışan iki olmak suretiyle toplamda sekiz CPU çekirdeği ve Mali-G68 grafik birimi barındıracağı belirtiliyor.

120Hz AMOLED ekran ile gelmesi beklenen akıllı telefon, ön tarafta nokta şeklinde konumlandırılmış 32 Megapiksellik selfie kamerası ile gelecek. Akıllı telefonun arka tarafında 64 Megapiksel, 12 Megapiksel, 5 Megapiksel ve 5 Megapiksel sensörlerden oluşan dörtlü kamera kurulumu ile tasarlandığı belirtiliyor.

Galaxy A73, FullHD + çözünürlüğe haiz 6.7 inç AMOLED ekran ile gelmesi ümit ediliyor.  8/128 GB bellek özellikleriyle kullanıcıları karşılayan akıllı telefon, Snapdragon 750G işlemciye haiz olacak. Arka kameranın 108 MP 4 sensör özellikleriyle gelmesi kabul edilen akıllı telefonun pil kısmında 5000 mAh batarya bulunacak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.