Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda

14.02.2022
Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımdaRumeli müziğinin sevilen sesi Arif Şentürk’ün yoğun bakıma kaldırıldığı ve durumunun ciddi olduğu açıklandı.


Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda

Rumeli müziğinin duayen isimlerinden Arif Şentürk, geçirdiği hastalık sebebiyle yoğun bakıma alındı. 81 yaşındaki Şentürk’ün durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR

1941 senesinde Makedonya’nın Kumanova nahiyesinde dünyaya gelen Arif Şentürk, ilk ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonrasında, 1956’da ailecek Türkiye’ye göç etti.

Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda #1

Ilkin Kırklareli’ye yerleşen aile, sonrasında İstanbul’un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 senesinde TRT Amatör Sesler Imtihanı’nda başarı göstermiş oldu ve Nida Tüfekçi tarafınca desteklendi.

Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda #2

12 ALBÜMLE RUMELİ VE BALKAN MÜZİĞİNİ TANITTI

Müzik yaşamı süresince toplam 12 albüm dolduran Arif Şentürk, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan benzer biçimde bölgelerden derlediği bilhassa Deryalar, Ramize, Safiye benzer biçimde Rumeli türküleriyle beğeni kazanmıştır.

Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda #3

Sanatçı Arif Şentürk yoğun bakımda #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.