Endüstri tesislerindeki elektrik kısıtlaması yarın kalkıyor

28.01.2022
Endüstri tesislerindeki elektrik kısıtlaması yarın kalkıyorEnerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Endüstri tesislerine uygulanan elektrik kısıtlaması 29 Ocak itibarıyla kaldırılarak son bulacak” dedi.

Türkiye’de İran’ın arıza sebebi öne sürülerek organik gaz akışını 10 gün süreyle kesmesiyle endüstri üretimine enerji kısıtlamasına gidilmişti.

Bu engelleme üretimde aksaklıklara niçin olacağı sebebiyle sektörde huzursuzluğa niçin oldu.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu mevzuda yeni bir izahat yaparak engellemeler için alınan son kararları duyurdu.

ELEKTRİK KISITLAMASI YARIN BİTECEK

Dönmez, endüstri tesislerine uygulanan elektrik kısıtlamasının 29 Ocak itibarıyla kaldırılacağını bildirdi.

Fatih Dönmez , “Endüstri tesislerine uygulanan elektrik kısıtlaması 29 Ocak itibarıyla kaldırılarak son bulacak” dedi.

DOĞAL GAZ KISITLAMASI YÜZDE 20’YE DÜŞECEK

Twitter üstünden yapmış olduğu açıklamada, endüstri tesislerine organik gazda uygulanan kısıntının 31 Ocak’tan itibaren yüzde 40’tan yüzde 20’ye düşürüleceğini duyuran Dönmez, “Sanayicilerimize bu süreçte göstermiş oldukları anlayış ve iş birliğinden dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Sanayi tesislerindeki elektrik kısıtlaması yarın kalkıyor #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.