Sandra Bullock Kimdir? – Sandra Bullock Hayatı ve Biyografisi

14.05.2020
Sandra Bullock Kimdir? – Sandra Bullock Hayatı ve Biyografisi

Tüm dünyanın çok yakından tanıdığı ve filmleriyle evimize konuk olan oyuncu Sandra Bullock biyografisi sizlerle. Güzel ve tecrübeli oyuncu Sandra Bullock hayatı, biyografi bilgilerini burada bulabilecek ve ardından kendisi hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız. Tecrübeli yıldız oyuncu Sandra Bullock hayatına dair bilgileri, kendi biyografisinde sizlerle paylaşıyoruz.

Güzel oyuncu Sandra Bullock biyografi bilgileri

16 Temmuz 1964 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Virginia, Arlington bölgesinde dünyaya gelmiştir. Gençlik senelerinde babası olan John W. Bullock (1925 doğumlu olduğu bilinmektedir), Amerika Birleşik Devletleri’nde Ordu görevlisi olarak çalışmaktaydı. Bir yandan da ses eğitmeni olarak yaşamını sürdürüyordu. Annesi, Helga Mathilde Meyer ise opera ve ses öğretmeni olarak çalışmaktaydı. Sandra Bullock’un annesi Mathilde Meyer, 1942 senesinde hayata gelmiş, 2000 senesinde ise gözlerini yummuştur. Annesinin 2000 senesinde yakalandığı kanser hastalığı dolayısıyla öldüğü bilinmektedir. Annesi, Alman kökenlidir.

2005 senesinde Jesse James ile hayatını birleştirmiş, bu evlilik süreci 5 sene sürmüş 2010 yılında ayrılmışlardır.

Aktris Sandra Bullock, on sekiz yaşına kadar, Alman ve Amerikan olarak çifte vatandaşlığı bulunmaktaydı. 2009 senesinde ise Alman vatandaşlığını almak için başvuru gerçekleştirmiştir. Dünyaca ünlü oyuncu Sandra Bullock, lise tiyatro yapımlarının yapıldığı Washington-Lee Lisesi’ne giderek burada eğitim aldı. 1982 senesinde başarılı bir şekilde mezun olmasının ardından Kuzey Carolina (East Carolina) Üniversitesi’ni kazanarak orada eğitim almaya başladı. Burada da başarılı seneler geçiren Bullock, 1987 senesinde Drama Güzel Sanatlar diplomasını almayı başardı. Katılmış olduğu bir televizyon programında Sandra Bullock, annesi hakkında açıklamalarda bulundu. Annesinin kendisine katı kurallar koyduğunu ve 18 yaşına gelene kadar dışarıya hiçbir şekilde erkek arkadaşla çıkmasına müsaade etmediğini ifade etti. Sandra Bullock, arkadaşları tarafından sevilirdi ve ona ‘’büyük ihtimalle gününüzü aydınlatacak’’ kız olarak sesleniyorlardı.

Film kariyerinde ilk ilgi çekmeyi başarması 1993 senesinde Demolition Man ve Speel filmleri ile gerçekleştirdi. Speed adlı sinema filmi, hasılat rekorlarını alt üst etmişti.

1987 yılında Hangmen filminde Lisa Edwards, Religion, Inc’deDebby karakterine hayat vermiştir. Zaman geçtikçe ününe ün katmıştır. Son olarak dijital film-dizi izleme platformu Netflix’in yapımcılığını üstlendiği Ocean’s 8 ve Bird Box projelerinde yer almıştır. Bird Box filminin yapımcılığını üstlendiği bilinmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.