Santos: Penaltı zor bir andı

26.03.2022
Santos: Penaltı zor bir andıKarşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Santos, “Portekiz olarak tüm yoğunluğumuz bu maçtaydı ve bunu atlattık. Şimdi öteki maça odaklanacağız. Yavaş yavaş amacımıza ulaşıyoruz. Maça baktığımız süre iyi oynadığımızı düşünüyorum. Tam kapasiteyle gerçekleştiremedik fakat haklı bir yengi aldık. İnanmıştık galibiyete. Bazı bölümlerde fena oynadık. Bu tip final maçları daima sorunlu olur. Mühim olan kazanmaktı ve kazandığımız için mutluyuz. Bu futbol, bugün kazandık. Bir sonraki maçı da kazanacağımıza inanıyoruz. Odak noktamız bir sonraki maç olmalı. Türkiye’yi yendik ve rakibimiz Şimal Makedonya oldu. Tüm ekiplere olmasıyla birlikte onlara da saygı duyacağız.” ifadelerini kullandı.

Santos, takımın kaptanlarından olan kaleci Rui Patricio’nun yedek kalması hakkında ise, “Kim hazırsa onu oynatıyorum. Rui Patricio kaptan da olsa bugün hazır değildi. İyi olan kaleciyi oynattım. Yaptığım analizlerin de doğru çıktığına inanıyorum. Rui Patricio sakat değildi. Tamamen benim seçimim. Çağırdığım tüm oyuncular aynı kaliteye haiz.” şeklinde konuştu.

Deneyimli teknik adam, “Moutinho bugün değişik bir pozisyonda oynadı. Niçin?” sorusuna, “Mühim olan kazanmaktı. O şekilde kendisini sahaya yerleştirdim. O da elinden geleni yapmış oldu, iyi oynadı. Bana nazaran stratejimin çalıştığına inanıyorum. Moutinho en deneyimli oyunculardan bir tanesi. Tüm oyuncularım hangi pozisyona koyarsam koyayım, oynamasını biliyorlar.” yanıtını verdi.

Fernando Santos, Ronaldo’nun gol atamadığının hatırlatılması üstüne ise, “Ronaldo gol atamadı fakat ekip için çalıştı. Karşı tarafı da rahatsız ettiğini düşünüyorum. Gol atamadı fakat gol yollarındaki alanı açtı. Onun için de öteki oyuncularım rahatça gol attılar.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Hakikaten penaltı anı zor bir andı”
Santos, Burak Yılmaz’ın penaltıyı kaçırması hakkında ise şu şekilde konuştu:

“Evet hakikaten zor bir andı. O dakikaya kadar oyunu denetim etmiştik. Aşağı yukarı 10-15 dakika Türkiye oyunu dengeledi. Penaltıya kadar bakarsak biz daha iyi oynuyorduk, daha iyi pas yapıyorduk. İlk golü ve ikinci golü attık. Penaltı pozisyonunu atlattıktan sonrasında 3. golü attık. Hakikaten penaltı anı zor bir andı. Beraberliği yakalayabilirlerdi, oyunun seyri değişebilirdi.”

Deneyimli teknik adam son olarak, “Altın bir jenerasyonumuz var. 2016 senesinde madalyayı getirdiler. Portekiz futbolu ileriye dönük olarak parlıyor. Geleceği düşününce ulusal takıma yeni bir jenerasyonu uyarlamak isterim. 2016’da kupayı kazandıran oyuncuları da doğal ki harcayamam. Bu yavaş yavaş olacak.” açıklamasında bulunmuş oldu.ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.