Satranç robotu, 7 yaşındaki rakibinin parmağını kırdı

25.07.2022
Satranç robotu, 7 yaşındaki rakibinin parmağını kırdı


Moskova’da meydana getirilen bir satranç turnuvasında acayip anlamış olur yaşandı. 7 yaşındaki çocuğun parmağını satranç taşı zanneden robot, hamle yapmak isterken çocuğun parmağı kırdı. Turnuvadaki görevliler, çocuğun parmağını son anda kurtarırken, oyun robotuyla ilgili soruşturma açıldı. Robot, çocuğun parmağını satranç taşı zannetti Moskova Satranç Federasyonu Başkanı Sergey Lazarev tarafınca doğrulanan olay, toplumsal medyada viral olmayı başardı. […]

Moskova’da meydana getirilen bir satranç turnuvasında acayip anlamış olur yaşandı. 7 yaşındaki çocuğun parmağını satranç taşı zanneden robot, hamle yapmak isterken çocuğun parmağı kırdı. Turnuvadaki görevliler, çocuğun parmağını son anda kurtarırken, oyun robotuyla ilgili soruşturma açıldı.

Robot, çocuğun parmağını satranç taşı zannetti

Moskova Satranç Federasyonu Başkanı Sergey Lazarev tarafınca doğrulanan olay, toplumsal medyada viral olmayı başardı. Rusya’daki kullanıcılar tarafınca paylaşılan ve şu anda erişimi kısıtlanan bir video, satranç robotunun çocuğun parmağını iyi mi tuttuğunu gösteriyordu.

satranç robot

Videoya nazaran robot, satranç taşı için hamle yapmak isterken yedi yaşındaki çocuğun parmağını tuttu. Federasyon Başkanı Sergey Lazarev mevzuyla ilgili verdiği röportajda, “Robot çocuğun parmağını kırdı. Bu düzgüsel olarak kötü” ifadelerini kullandı. Yalnız daha ilkin benzer bir “yanlış anlaşılmaya” yol açmadığını söylemiş oldu.

İnsansı robot konusunda dev adım!


İnsansı robot mevzusunda dev adım!

İnsansı robot mevzusunda emekler icra eden Japon bilim adamları önemli bir gelişmeye imza atarak gerçek deriye haiz bir robot üretti.

Rusya’daki haber kaynaklarından gelen vakada, yedi yaşındaki çocuğun durumunun iyi olduğu açıklandı. Hastaneye götürülüp parmağı alçıya alındıktan sonrasında, diğeri maçlarda oynamaya devam etti.

Kazayla ilgili oyun robotu için araştırma başlatan Moskova Federasyonu, robotun geliştiricisiyle birlikte çalıştıklarını söylemiş oldu. Robotun diğeri maçlarda kullanılıp kullanılmadığı ise şimdilik belirsiz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.