Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre kimdir? Sabahın Sultanı Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre vakası nedir?

29.12.2021
Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre kimdir? Sabahın Sultanı Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre vakası nedir?


Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre kimdir? Sabahın Sultanı Seda Sayan Zöhre ve Yunus Emre olayı nedir?

Kaçtıkları için ailesinden tepki alan Zöhre, Yunus Emre ile firar etti. Yunus Emre ve Zöhre çifti göçebe yaşıyorlar. Her hafta başka akrabalarında kalan ikili ailelerine seslendi. Peki fakat Zöhre ve Yunus Emre vakası nedir?

Yunus Emre ve Zöhre vakası nedir? 

Zöhre, ”Akrabalarım ben evi terk ettiğim için tepkili. Niçin istemediler diye soruyor. Anası babası yok mu onun diyorlar. Her gün bir yerdesin. İnsanlar ne der ne konuşur? Oldukca yoruyor. Göçebe yaşamı yaşıyoruz. Gönül rızalarını istiyoruz. Onların da rızasıyla nikahımızı kıyalım. Kırgın olmasınlar bizlere. Benim bir umudum var.” dedi.

Yunus Emre, ”Yedi gün kuzenimde kalıyoruz. Amcamın yanında kalıyoruz. Göçebe yaşamı yaşıyoruz. Zöhre’nin ailesine sesleniyorum: Kızınıza haiz çıkacağım. Aradaki kırgınlık kalksın.” ifadelerini kullandı. 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.