Sedef Kabaş iddianamesi kabul edildi

15.02.2022
Sedef Kabaş iddianamesi kabul edildiSedef Kabaş hakkında 11 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. Kabaş, gelecek günlerde hakim karşısına çıkacak.


Sedef Kabaş iddianamesi kabul edildi

TELE 1 ekranlarında gösterilen ve Uğur Dündar’ın sunmuş olduğu Demokrasi Arenası programına katılan Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çirkin sözlerle hedef almış, “Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur.” demişti.

Vakayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlanmıştı.

11 YIL 8 AYA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 10 sayfalık iddianamede, Kabaş’ın zincirleme şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle ’Cumhurbaşkanına hakaret’ ve İçişleri Bakanı Süleyman Asil ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yönelik sözleri dolayısıyla ise ’kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan 4 yıl 1 aydan 11 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

İddianame, göndermiş olduğu İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şüpheli Kabaş, gelecek günlerde hakim karşısına çıkacak.

Sedef Kabaş iddianamesi kabul edildi #1

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.