Semantik Kelime Nedir? Seo İçin Çok Önemli..

20.07.2020
Semantik Kelime Nedir? Seo İçin Çok Önemli..

Semantik Kelime nedir? Semantik web denilen durum da içerikler sadece insanlar tarafından görülmez. Semantik web sürecinde içerikleriniz yazılımlar tarafından da algılanabilir. Elbette ki Semantik web için semantik kelimeli makaleler gerekli. Peki, semantik kelime nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu diğer bir adı ile SEO için büyük bir öneme sahip olan ‘’semantik makaleler’’ ve makaleleri oluşturan semantik kelimeler, arama motorlarının sizleri daha iyi tanıyıp üstlere çıkarması için gerekli bir etmen.

Semantik Kelime İle Yazılan Makalenin Önemi?

Semantik kelimeler ile birlikte bir kullanıcı Google’da arama yaptığında semantik kelimeler ile arama yapıyor. Anahtar kelimeler ile yapılan bu aramalarda popüler kelimeli içerikler yerine artık semantik kelimeli içerikler üste çıkıyor. Tabi, Google’ın son yaptığı güncellemeler ile birlikte bu durum çok daha önem kazanmış durumda.

Bu bağlamda da semantik kelime anlamı, insanların çok aradığı kelimeler anlamına gelir. Bunun sonucunda da semantik bir makale ile aranması muhtemel veya aranma hacmi olan kelimeler analiz edilir ve makaleye entegre edilir. Bunun sonucunda da kullanıcıların radarına girer ve tıklanma alır. Eğer, içerik kaliteliyse ve kendini okutuyorsa gelen kullanıcı tekrar gelecektir. Bir kullanıcının tekrar gelmesi demek, sizin üst sıralara çıkmanız demektir.

semantik-kelime-nedir-seo-icin-cok-onemli

Yukarıdaki açıklama ve örnekte semantik kelimenin ne olduğunu açıklayıp bir örnek üzerinden anlattım. Web, artık değişiyor. Her gün yeni kurallar ve düzenlemeler geliyor. İçerik anlamında bunlardan sonuncusu ‘’semantik içerik’’ idi. Eğer, semantik anlamını öğrendiyseniz, siteniz için iyileştirme çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Seo’da Başarılı Olmak İçin Semantik Kelimeleri Tercih Edin

Herhangi bir proje veya basit bir blog denemesinde ilk yapmanız gereken şey; konunuza paralel olarak konular araştırıp, bu konular hakkında içerikler yazmaktır. Bu konuların, özelliği genel olarak benzer anahtar kelimeleri içerir. Ancak, burada önemli olan şey bu kelimelerden daha farklı aranma potansiyeli olan kelimeler bulmaktır. İşte, bu işi de semantik kelime analizi yapan yerler aracılığı ile yapabilirsiniz.

semantik-kelime-nedir-seo-icin-cok-onemli

Tüm bu işlemleri yaptığınızda Seo’da bir hayli yol katedeceğinize eminim. Büyük paralar vermenize gerek yok. İçeriklerinize önem verin.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.