Senelerdir beklenen özellik Xbox Series X/S’e geliyor!

15.02.2022
Senelerdir beklenen özellik Xbox Series X/S’e geliyor!


Microsoft, süre kazandıran özellik ile en büyük kusuru gidermeyi vaat eden yeni bir Xbox Series X/S Süratli Devam güncellemesini kullanıma sunuyor. Süratli Devam, Xbox Series X ve Series S’nin yeni nesil imza niteliğindeki özelliklerinden biridir ve şimdi daha da iyi olmak suretiyle.

Alpha seviyesindeki Xbox Insider’lar artık Süratli Devam yardımıyla askıya alınan iki oyunu sabitleyebilir ve otomatikman kapanmalarını önleyebilir. Başka bir oyunu sabitlemek isterseniz, sabitlediğiniz iki oyundan birini değiştirmeniz gerekecek.

Xbox Game Pass’e gelecek yeni oyunlar sızdırıldı


Xbox Game Pass’e gelecek yeni oyunlar sızdırıldı

Xbox Game Pass’e şubat ayı içinde eklencek oyunların bilgileri evvel sızdırıldı. İddialara bakılırsa kütüphaneye 5 yeni oyun eklenecek.

Xbox Series X/S Süratli Devam iyi mi kullanılır?

Xbox Süratli Devam özelliği, bir oyunu kalıcı olarak askıya almak isteyenler tarafınca sevinçle karşılanacak şeklinde görünüyor. Yeni Süratli Devam güncellemesi, Xbox’ın, son olarak oynanan oyunu en ilkin silmesini önleyeceğinden oyunlar arası geçişi de kolaylaştıracak.

SDNShiftdelete.net

Bu yeni güncelleme ek olarak birkaç değişik oyun oynadıktan sonrasında hangisinin Süratli Devam’da kalıp kalmayacağını tahmin etme belirsizliğini de ortadan kaldıracak. Süratli Devam’ın aynı anda kaç oyunu askıya alabileceğine dair kati bir kural yok, oyunların türüne bağlı olarak bu değişkenlik izah edebilir. Bir tek şimdilik yalnız 2 oyun askıya alınabiliyor.

Her oyunun Süratli Devam’ı desteklemediğini belirtmekte yarar var, yalnız Xbox Kılavuzunu açıp sağ tarafta bir ‘Süratli Devam’ etiketi arayarak hangi oyunların bu özelliğe haiz bulunduğunu görebilirsiniz.

Yeni güncelleme önemsiz bir değişiklik şeklinde görünebilir, yalnız Süratli Devam üstünde daha fazlaca kontrole haiz olmak, birçok oyuncunun istediği bir özellikti. Xbox Series X ve Xbox Series S’teki Süratli Devam, haftalardır oynamamış olsanız ve hatta konsolun fişini çekseniz bile oyuna geri dönmenize olanak tanır.

Xbox Süratli Devam hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.