Serdar Avcı, WBC Asya Gümüş Kemeri’nin sahibi oldu

22.12.2021
Serdar Avcı, WBC Asya Gümüş Kemeri’nin sahibi oldu


Serdar Avcı, WBC Asya Gümüş Kemeri’nin sahibi oldu

Türk boksör Serdar Avcı, WBC Asya Kemer maçında Hindistanlı rakibini yenik ederek kemerin sahibin sahibi oldu. Ukrayna’da 10 raunt üstünden oynanan karşılaşmada Avcı’nın almış olduğu darbeler sonrasında dudağı patladı. Dikiş atılmak zorunda kalan şampiyon boksör, süratli başladığı mücadelenin ikinci raundunda sert yumruklarla rakibini devirmeyi başardı. Singh’in yerden kalkamaması sonrasında Avcı, WBC Asya Gümüş Kemeri’nin sahibi oldu.

AVCI: SÖZÜMÜ TUTTUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Karşı karşıya gelme öncesinde şampiyonluk kemerini Türkiye’ye getirmek için söz verdiğini, sözünü tuttuğu için de oldukca mutlu bulunduğunu dile getiren Serdar Avcı, “Fazlaca kısa bir süre ilkin sıkıntılı bir maç daha oynamıştım. Sadece hem benim hem de ülkem için bu kemer oldukca önemliydi. Kısa sürede iyi hazırlandım. Şundan dolayı WBC, boksun en üst organizasyonlarından birisi. Bu fırsatı kaçırmak istemiyordum, oldukca şükür, kemeri ülkeme getirmek nasip oldu. Maç öncesinde de bu kemeri kazanmak için söz vermiştim. Sözümü tuttuğum için de ek olarak oldukca mutluyum” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.