Seren Serengil ile Yaşar İpek’in cezası belli oldu

14.04.2022
Seren Serengil ile Yaşar İpek’in cezası belli olduMüzisyen Özay Bakır’ı tehdit davasında Seren Serengil ve Yaşar İpek ceza aldı.


Seren Serengil ile Yaşar İpek'in cezası belli oldu

Seren Serengil’in eski sevgilisi müzisyen Özay Bakır’ın davasında netice çıktı.

Bakır’ın mahkemesi bugün görüldü. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Özay Bakır’ın avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu hazır bulunmuş oldu. Tutuksuz sanıklar Seren Serengil ve Yaşar İpek’in avukatları da mahkemeye katıldı.

Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı Müezzinoğlu, “Sanıklar davaya mevzu eylemlerini bilerek ve isteyerek yapmışlardır, hiçbir indirim uygulanmaksızın sanıkların üst sınırdan cezalandırılmalarını talep ediyorum” dedi.

Suçu birbirlerine attılar

Seren Serengil’in avukatı, suça mevzu mesajların öteki sanık Yaşar İpek tarafınca gönderildiğini belirtti. İpek’in avukatı ise Serengil’in, müvekkilinin toplumsal medya hesabının şifresini bildiğini ve mesajların Serengil tarafınca atıldığını söylemiş oldu.

Para cezası aldı

Mahkeme, sanıklar Seren Serengil ve Yaşar İpek’i, müşteki Özay Bakır’a yönelik ‘hakaret’ suçundan 2 bin 800’er TL adli para cezasına çarptırdı.

Serengil’i ‘tehdit’ suçundan 900 TL adli para cezasına çarptıran mahkeme, İpek’i ise aynı suçtan 3 ay 22 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve ile alakalı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mayıs 2018’de nikah masasına oturan Seren Serengil ile Yaşar İpek, Eylül 2020’de olaylı şekilde boşanmıştı.

Seren Serengil ile Yaşar İpek in cezası belli oldu #1

Seren Serengil ile Yaşar İpek in cezası belli oldu #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.