Sergen Yalçın derken şaşırtan karar! Trabzonspor hoca adayını belirledi

16.03.2023
Sergen Yalçın derken şaşırtan karar! Trabzonspor hoca adayını belirledi


Trabzonspor’un yeni teknik direktörü kim olacak sorusu zihinleri meşgul ederken başkan talibi Ertuğrul Doğan’ın, Fatih Tekke’yi aday listesinin başına oturttuğu öğrenildi.

Sergen Yalçın derken şaşırtan karar! Trabzonspor hoca adayını belirledi

Trabzonspor’da, 25-26 Mart tarihlerinde yapılacak seçim öncesi hoca belirsizliği var. Abdullah Avcı’nın istifasının arkasından Adana Demirspor maçında takımın başlangıcında yardımcısı Orhan Ak yer alırken, genç çalıştırıcı 4-1’lik galibiyetin arkasından futbolcular ve taraftarlarla vedalaşmıştı.

Seçim öncesinde hoca belirlemek istemeyen bordo-mavililer, Orhan Ak ile görüşerek yeni teknik direktör gelene kadar takımla çalışmasını istedi.

Yeni sürem öncesi kadroda ciddi bir operasyon yapmak zorunda olan ve 40 milyon euroluk maaş maliyetini 25 milyon euro seviyelerine çekmeyi hedefleyen Trabzonspor’da, camiayı birleştirecek bir teknik direktörün göreve getirilmesi hedefleniyor.

1. sırada Fatih Tekke var

Başkanlık için geri sayımda bulunan Ertuğrul Doğan, yerli hocalar üstünde yoğunlaşırken, 1 numaralı adayın Fatih Tekke olduğu öğrenildi. Toplumsal medyada meydana getirilen yandaş anketlerinde de Tekke adı açık ara önde gidiyor. 

Trabzonspor’un efsaneleşmiş oyuncusunun İstanbulspor’da gösterdiği teknik adamlık performansının arkasından kesinlikle göreve getirilmesi isteniyor.

Ligin en mütevazı kadrolarından birine haiz olan İstanbulspor, kısıtlı imkanlarına karşın çıkmış olduğu son 3 maçı kazanarak ateş hattından kurtulma yolunda devasa bir adım attı. Trabzonspor’la adı geçen öteki yerli hocalar ise; Sergen Yalçın, Samet Aybaba ve Uygar Atan…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.