Sevmek için bir sebep göremiyorum

12.03.2022
Sevmek için bir sebep göremiyorumTwitter hesabından saldırgan sokak köpeklerine ilişkin paylaşım meydana getiren Yıldız Tilbe, “Evlatları, bayanları parçalayan köpeklerden nefret ediyorum. Sevmek için bir sebep göremiyorum” dedi.


Yıldız Tilbe'den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum

Başıboş bir halde sokaklarda dolaşan köpekler, vatandaşların güvenliğini tehdit etmeye devam ediyor…

Gaziantep’te pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, Tokat’ta ekmek almaya giderken saldırıya uğrayan 12 yaşındaki Berat Sunar, köpekten korkmuş olduğu için yola kaçmak isterken kamyonun altında kalan 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar, gene köpekten korkmuş olduğu için kaçmak isterken geçirdiği kaza sonucu yaşamını kaybeden üniversite talebesi Rabia Kallı (20), probleminin medyaya yansıyan örneklerinden bir tek birkaçı…

Yaşanmış olan vakalar büyük tepki toplarken, vatandaşlar yetkililerden probleminin çözülmesini istedi.

Tepkilerini toplumsal medyadan dile getiren kullanıcılara, sanat dünyasından da destek geldi.

Sanatçı Yıldız Tilbe, Twitterden yapmış olduğu paylaşımlarla başıboş sokak köpeklerinin mağdur etmiş olduğu vatandaşların haberlerini paylaştı.

“HAYVAN DA KURTULSUN İNSAN DA”

Yaşanmış olan soruna ilişkin fikirlerini de yazan Yıldız Tilbe, şu ifadeleri kullandı:

“Toplasınlar hayvan barınaklarına köpekleri, hayvanseverler görevlendirilsin, hayvan sevmeyen sırf vazife diye bu işi meydana getiren birileri olmasın. Barınaklardaki hayvanlar birbirini yiyor açlıktan. Tanrı razı olmasın, hayvanseverler görevlendirilsin, denetim edilsin. Hayvan da kurtulsun insan da.

Yıldız Tilbe den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum #1

“İNSANLARIN VE HAYVANLARIN YAŞAMA HAKKI VARDIR”

Tüm insanların ve hayvanların yaşama hakkı vardır, fakat saldırmaya öldürmeye hakkı yoktur. Olmamalıdır. Yasalar insanoğlunun da hayvanın da birbirine zarar vermeden yaşamalarını kanunlaştırmalıdır.

“ÖLDÜREN KÖPEKLERİN İNSAN ÖLDÜREN BİR İNSANDAN FARKI YOKTUR”

İnsanlara grup halinde hücum eden parçalayan, öldüren köpeklerin insan öldüren bir insandan farkı yoktur, cezalandırılmalıdır. Başka insanlara hücum etmek için özgür bırakılmamalıdır.

“SEVMEK İÇİN BİR SEBEP GÖREMİYORUM”

Ben de şu an, o evlatları, bayanları insanları parçalayan köpeklerden nefret ediyorum. Sevmek için bir sebep göremiyorum. Tanrı her insanın kalbine gore versin, verir de.”

“KATİL KÖPEKLERİ MASUM FİNOLARMIŞ SAVUNANLARI KENDİ VİCDANLARINA BIRAKIYORUM”

Hayvan sevmek başka şey, tüm hayvanlar güzeldir, bunlar insan parçalıyor, o şekilde gezsinler mi? Köpek var köpek var, bunlar canavar. Bizim bir köpeğimiz vardı, tüm sokağı korurdu. Hücum etmek neymiş? Bunlar yırtıcı.

Birbirine de insana da kediye de her şeye saldırıyorlar. Almanya, Fransa, İngiltere’de bir tane sokak köpeği üç beş insana saldırıp öldürsün bakın neler oluyor. Bir hayvanseverin sesi çıkmaz, niçin? Bu sebeple haksız yere öldüren insan da hayvan da cezalandırılır. Doğrusu budur.

Hayvanlar sevilmez mi? Sevmeyen insan değildir. Köpeklerin saldırıp öldürmüş olduğu, sakat bıraktığı insanlara acımayanları, hala katil köpekleri masum finolarmış savunanları kendi vicdanlarına bırakıyorum.”

Yıldız Tilbe den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum #2

Yıldız Tilbe den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum #3

Yıldız Tilbe den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum #4

Yıldız Tilbe den başıboş köpek çıkışı: Sevmek için bir sebep göremiyorum #5

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir