Shazam için Chrome uzantısı yayınlandı

11.01.2022
Shazam için Chrome uzantısı yayınlandı


Apple’ın popüler müzik tanımlama uygulaması Shazam, Chrome Web Mağazasına eklendi. Şimdiye kadar Galaxy Store, Google Play Store ve App Store’da bulunan uygulama Android ve iOS cihazlarda kullanılmaktaydı. Artık kullanıcılar Shazam’ı Chrome tarayıcıya yükleyerek bir web sayfasındaki şarkının adını saniyeler içinde bulabilecekler.

Apple, Shazam’ın Chrome sayfasında “Bir Netflix ya da YouTube videosundaki, Soundcloud miksindeki yada Twitch’te gösterilen bir bilgisayar oyunundaki şarkının adını mı merak ettin? Tek bir dokunuşla müzikleri tanımlayabilirsin” açıklamasını kullanıcılarla paylaştı.

Şarkılar daha kolay bulunacak! Shazam’a süre güncellemesi


Şarkılar daha kolay bulunacak! Shazam’a süre güncellemesi

Apple, Shazam için yayınladığı güncellemeyle uygulamanın müzikleri daha uzun süre dinlemesini sağladığını belirtti.

Shazam, Apple Music’e bağlanabiliyor

Chrome tarayıcı için geliştirilen Shazam uygulaması, Apple Music’e de bağlanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, kayıtlı şarkılarına kolayca erişebiliyorlar. Ek olarak “geçmiş Shazam’lar” özelliği, kullananların daha ilkin Shazam’ı kullanarak bulmuş olduğu şarkıları da listeliyor. Bir tek tarayıcı uzantısı, telefondaki Shazam geçmişi ile ne yazık ki eşitlenemiyor.

Shazam uzantısı, Chrome Web Mağazası vesilesiyle yüklendikten sonrasında tarayıcının sağ üst köşesindeki uzantılar çubuğuna yerleşiyor. Bir şarkıyı tanımlamak için ilk olarak onun çaldırmış olduğu sekmeye geçiş yapmanız gerekiyor. Peşinden telefondaki benzer halde “Shazam’lamak için tıkla” düğmesine bastığınızda uygulama şarkının adını, videosunu ve sözlerini bulmaya çalışıyor.

Bir tek ilk denemelerde bazı problemler tespit edildi. Örneğin YouTube’da çalan bir şarkıyı, aradan dakikalar geçmesine rağmen tanımlayamadı. Shazam mobil uygulaması ise aynı şarkının adını, sözlerini ve videosunu saniyeler içinde tanımladı. Diğeri taraftan bazı kullanıcılar, Shazam’ın Chrome’da sorunsuz bir halde çalmış olduğu yönünde yorumlar paylaştı.

shazam web

Uzantı yeni olduğundan Chrome tarayıcı ile uyumsuzluk problemi yaşamış olduğu tahmin ediliyor. Apple’ın bu sorunları gelecek günlerde güncellemeyle düzeltmesi ümit ediliyor. Eğer uygulama sizde de çalışmıyorsa bir süre beklemeniz gerekecek. Belirli aralıklarla Chrome Web Mağazasını deneyin ve yeni bir sürüm var ise Shazam’ı güncelleyin.

Peki ya sizler Shazam’ın Chrome uzantısını iyi mi buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.