Shopify Nedir? Shopify Nasıl Kullanılır

28.04.2020
Shopify Nedir? Shopify Nasıl Kullanılır

İş dünyasındaki değişimler, işlerin dijital ortama geçmesi ile birlikte birlikte shopify nedir? Shopify nasıl kullanılır? Soruları aranıyor. Sanal mağaza için gerekli olan şeyler listesinin ilk sırasında shopify yer alıyor. Ücretsiz e-ticaret yazılımları, e-ticaret ile uğraşanlar tarafından tercih edilmemektedir. Bunun yanı sıra ücretli e-ticaret yazılımları daha fazla tercih edilmektedir. Bunların başında Shopify yer alıyor.

 Ücretli e-ticaret mağazası kurmak için gerekli yazılıma shopify adı verilmektedir Shopify yazılımı sayesinde programlama dili bilmeden e ticaret sitesi kurmak mümkün hale geldi. Hazır olan bu yazılım sayesinde kendi sanal mağazanızı kurabilir, e-ticaretten para kazanma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, Shopify nedir? Sorusunun ayrıntılarına inelim;

Shopify Nedir? Shopify Nasıl Kullanılır

Bulut tabanlı ola Shopify yazılımı, en gelişmiş e-ticaret yazılımlarından bir tanesidir. Yetmişi geçkin ödeme yöntemi bulunmaktadır. Dünya üzerinde 600 bin kullanıcısının olması tesadüf sayılmaz. Shopify kullanımı için Shopify sizlere 14 günlük bir dene sürümü kullanma şansı veriyor. Daha sonraki süreçte memnun kalırsanız, satın alabilirsiniz. Dilerseniz Shopify nasıl kullanılır? Sorusunun ayrıntılarına geçelim.

1.Aşama Üyelik

Shopify’ın resmi internet sitesine girerek ‘’ Start Free Trial ’’ butonuna tıklayarak üyeliğinizi oluşturun. İstenen bilgileri doğru girmenizde fayda var. Daha önceden açılmış bir mağaza isminde mağaza açmanızda mümkün görünmüyor.

2.Aşama Mağazınızın Kurulumu

Kayıt işlemini başarı ile tamamladıktan sonra mağaza kurulum ekranına yönlendirilirsiniz. Buradan da zevkinize göre mağazanızı tasarlayabilirsiniz.

3.Aşama Şablon ve Tema Belirleme

Shopify tema mağazası içerisinde birçok tema ve şablon bulunuyor. Bu temalardan birini kullanmaya başladığınızda tema tasarımcısından destek almanız mümkün. Temalarda kod değişikliği yapmanıza gerek yok. Premium olarak satılarak temalarda düzenleme seçenekleriniz daha fazla. Eğer, daha fazla değişiklik yapmak isterseniz, HTML veya CSS kaynağını kullanabilirsiniz.

4. Aşama Düzenelemeler Yapmak

Shopify temaları, basit yapıdadır. Her türlü düzenlemeyi yapmanız mümkündür. Sol tarafta yer alan gezinme menüsünde  yer alan ‘temalar’ seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede en üstte kullandığınız tema yer alacaktır. Tıklayın ve düzenleyin.

5.Aşama Ürün Ekleme

Shopify ürün ekleme yapmak için sol tarafta ‘ürünler/products’ düğmesine tıklayın. Daha sonra sağ üst köşede ürün ekle diye bir seçenek çıkacaktır. O bölümden ürünlerinizi ekleyebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.