Signal artık mesajları silmeden telefon numarası değiştirebilecek

08.02.2022
Signal artık mesajları silmeden telefon numarası değiştirebilecek


Popüler mesajlaşma uygulaması Signal, kayıtlı telefon numarasını ‘sohbetleri kaybetmeden’ değişim yapma işlevini yayınladı. Geçen ay Moxie Marlinspike’nin istifasıyla boşalan CEO koltuğuna WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton’u getiren şirket, söz mevzusu özelliğin olmaması sebebiyle kullanıcılardan oldukça sert eleştiriler alıyordu.

Signal, uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunuyor ve kullananların sohbetlerini telefon numarasıyla eşleştiriyor. Bir tek konuşmalar bulutta senkronize edilmiyor. Bundan dolayı telefon numarası değiştirilmiş olduğu zaman, mevcut mesajlar eski numarayla eşleşmiş olduğundan yeni numaraya geçildiğinde siliniyordu.

WhatsApp’ın kurucusu, Signal’in başına geçti!


WhatsApp’ın kurucusu, Signal’in başına geçti!

Signal CEO’su Moxie Marlinspike çekilme etti. Yerine geçici olarak WhatsApp’ın kurucu ortağı Brian Acton getirildi.

Signal, numara değiştir hususi durumunu kullanıma açtı

Mesajlaşma platformu dün yapmış olduğu duyuruda, kullananların artık yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan ve konuşmaları kaybetmeden telefon numaralarını güncelleyebileceklerini deklare etti. Bu kapsamda Signal, uygulamaya ‘Numara Değiştir’ özelliği ekledi ve iyi mi çalışacağına ilişkin kısa bir rehber yayınladı.

signal telefon numarası
Signal artık konuşmaları silmeden numara değiştirebiliyor.

Signal hesabınızda kayıtlı telefon numarasını değiştirebilmek için, hem eski hem de yeni numaraya erişiminiz olması gerekiyor. Ek olarak Signal’in en güncel olan Android için v5.30.6 ve üstü yada iOS için v5.27.1 ve üstü sürümlerinin telefonunuzda yüklü olması da mecburi. Tüm gereksinimleri karşılıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek numaranızı değiştirebilirsiniz:

  • Signal’i açın ve Ayarlar > Hesap > Telefon Numarasını Değiştir kısmına girin.
  • Değişikliği geri alamayacağınızı söyleyen bir uyarı görürseniz, ‘Devam’ butonuna basarak ilerleyin.
  • İstendiğinde eski ve yeni numaranızı lüzumlu alanlara girin.
  • Arkasından yeni numarayı doğrulama koduyla onaylayın. Son olarak ‘Numarayı Değiştir’ seçeneğine tıklayarak işlemi bitirmiş olun.

Değişiklik tamamlandıktan sonrasında Signal, kişilerinize yeni numaraya geçtiğinizi bildirecek. Önceki numara ile yaptığınız konuşmalar silinmeden yeni hesabınızı kullanabilirsiniz. Eğer eski numaranıza erişiminiz yoksa, bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Mecburen sıfırdan başlangıç yapmanız gerekecek.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir