Sıla ve Ahmet Kural davasında son tanık dinlendi!

Şarkıcı Sıla geçtiğimiz sene kendisini darp ettiği gerekçesiyle Ahmet Kural’dan şikayetçi olmuştu. üç suçtan toplam 1 yıl 4 ay hapis cezasına …

02.07.2021
Sıla ve Ahmet Kural davasında son tanık dinlendi!

Şarkıcı Sıla geçtiğimiz sene kendisini darp ettiği gerekçesiyle Ahmet Kural’dan şikayetçi olmuştu. üç suçtan toplam 1 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Kural hakkındaki karar, İstinaf Mahkemesi’nce bozuldu.

Ünlü şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018’de o dönem erkek arkadaşı olan oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu’nca Ahmet Kural hakkında “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı. 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ve cezası ertelenen oyuncu Ahmet Kural hakkındaki karar, İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmuş, dosya yeniden yerel mahkemeye gönderilmişti.

Bugün yeniden yapılan yargılamada Ahmet Kural yurtdışında olduğu için duruşmaya katılmadı. Son tanığın dinlendiği davada Ahmet Kural’ın 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

VİDEO DELİL OLARAK KULLANILMIŞTI!

İkili arasındaki şiddet iddiasının gündeme geldiği ilk günlerde, Sıla’nın iddialardan sonra şarkı söylerken bir video görüntüsü ortaya çıkmıştı. Olaydan 18 saat sonra çekildiği öne sürülen görüntü, davanın delil dosyasına konulmuş ve görüntülerde şarkıcı Sıla’nın kolundaki ve yüzündeki darp izlerinin görülmediği konuşulmuştu. Görüntülerin yayınlaması ardından ünlü şarkıcı savcılığa başvurdu.

‘ALEYHİME DELİL YAPMAK İSTEDİLER’

Ünlü şarkıcı, Ahmet Kural ile yaşadığı hadiseden sonra şiddet nedeniyle üzüntüsünün devam ettiği sırada psikiyatristi Cem Mumcu’yla görüşme yaptığını, psikolojisinin düzelmesi için Mumcu’nun isteği üzerine şarkı söylediğini anlatan Sıla, ‘O sırada çekilen video basına sızdırıldı. Videonun bir kesimi kesilip çıkarılmak suretiyle haber yapıldı. Sanki ben şiddet görmemişim bu iddiaları uydurmuşum, vücudumda ve yüzümde her hangi bir darp cebir izi yokmuş. Sonrasında gülüp eğlenmişim gibi kamu oyunu yanıltıcı ve soruşturmanın seyrini benim aleyhime etkileyici bir haber yapıldı.

Bu haber ile ilgili görüntülerin Ahmet Kural ve avukatı tarafından servis edildiğini söylediler. Bu yayın sonrasında kamuoyunda bir kısım insanlar benim gerçekte şiddet görmediğim halde bu iddiayı ve delillerini uydurduğum gibi bir düşünceye kapıldılar. Ve üzerinde oynanan bu görüntüler aleyhime delil oldu’ dedi.

Savcılık, her ne kadar Sıla’nın psikiyatrisi tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntüleri kırparak tahrif ederek veya tahrif edildiğini bilerek, bu görüntüleri basın organlarına verip yayınlanmasını sağladıkları ve sonrasında soruşturma dosyasına ibraz etmek suretiyle soruşturmayı Kural lehine etkilemeye çalıştığını iddia edilen avukat Sibel Aydın’ın suçu işlediğine dair yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle dosyanın kapatılmasını istedi.

SON TANIK DİNLENDİ

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yargılama devam etti. Tarafların avukatları katılım sağladı. Tanık olan Ç.Y., mahkeme huzurunda ifadesini verdi. Ç.Y., ‘Biz arkadaşımın evindeydik. Gece 03.00-04.00 sularında cam kenarında sohbet ediyorduk. Yandaki evden sesler gelmeye başladı Ahmet Kural’ın orada oturduğunu biliyorduk. Ahmet Kural bağırmaya başladı. ‘Seni öldüreceğim, dayak istiyorsun sen’ diyordu. Başta polisi aramayı düşündük ama korktuk. Arkadaşım, bir arkadaşına ‘Ahmet Kural evde bi kadını çok kötü dövüyor polisi arasak mı?’ diye mesaj atmış. Olayı magazinde gördükten sonra vicdan azabı çektik.’ Diyerek ifadesine son verdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.