Sivrisinekler tarafınca ısırılmak istemiyorsanız kırmızı, turuncu ve siyah giymeyin

05.02.2022
Sivrisinekler tarafınca ısırılmak istemiyorsanız kırmızı, turuncu ve siyah giymeyinABD’de meydana getirilen bir araştırma, sivrisineklerin kırmızı, turuncu ya da siyah giyen insanları daha fazlaca ısırdığını ortaya koydu.


Sivrisinekler tarafından ısırılmak istemiyorsanız kırmızı, turuncu ve siyah giymeyin

Independent gazetesinin haberine gore, Seattle Washington Üniversitesinden bilim adamları, sivrisineklerin koku alma duyusunu inceleyen bir emek harcama yürüttü.

Çalışmada, sivrisineklerin insan nefesinden karbondioksit kokusu aldıklarında belirli renklere doğru uçtuğunun, insan derisinden, genel pigmentasyondan bağımsız olarak sivrisineklerin gözlerine kuvvetli kırmızı-turuncu renkte bir sinyal yayıldığının tespit edilmiş olduğu bildirildi.

BAZI RENKLERE DAHA HASSASLAR

Sivrisineklerin yeşil, mor, mavi ve beyaz renkleri göz ardı etmiş olduğu, kırmızı, turuncu ve siyah renklere yöneldiği ifade edildi.

Sivrisinekler tarafından ısırılmak istemiyorsanız kırmızı, turuncu ve siyah giymeyin #1

DOĞRU RENK SEÇİMİ, SİVRİSİNEKLER TARAFINDAN ISIRILMAYI ENGELLİYOR

Bilim adamları yeşil, mor, mavi ya da beyaz renkli kıyafetlerin sivrisinekler tarafınca ısırılmayı engellediğini, ilkbahar ve yaz mevsimlerinde sivrisineklerden kaçınmanın doğru giyim seçimiyle mümkün olabileceğini kaydetti.

Sivrisinekler tarafından ısırılmak istemiyorsanız kırmızı, turuncu ve siyah giymeyin #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir