Size bir şeyler anlatmaya çalışıyor! İşte cinsel içerikli rüyalar görmenin sebepleri

11.03.2022
Size bir şeyler anlatmaya çalışıyor! İşte cinsel içerikli rüyalar görmenin sebepleriÇoğumuz, bazen cinsel içerikli rüyalar görürüz. Peki bunun nedenini asla düşündünüz mü? Kimi zaman asla aklınıza gelmeyecek insanların bile rüyamıza girmesinin aslına bakarsak bilinçaltımızda bir anlamı var.


Size bir şeyler anlatmaya çalışıyor! İşte cinsel içerikli rüyalar görmenin nedenleri

Rüyalar, çocukluğumuza kadar uzanan ve şuur dışına ittiğimiz, bastırdığımız ve kökeninde cinsellik ve saldırganlık şeklinde dürtüleri barındırıyor.

Bilinçaltımızda saklı olan fikir, his, korku, kaygı ve arzular, kısa bir süre için de olsa rüya ile beraber şuur düzeyine çıkıyor.

Doğal olarak gördüğümüz rüyaların bazıları garip olabiliyor. Bilhassa cinsel içerikli rüyalar görmek, kafa karışıklığına yol açabiliyor.

Rüyalara büyük anlamlar yüklemeyi fazlaca seviyor olsak da cinsel içerikli rüyaların bilimsel açıklaması bulunuyor.

Sadece düşünüldüğü şeklinde sex rüyalarının yüksek libidoyla ya da eylemlerle alakası bulunmuyor. Uzmanlara gore, sex rüyalarının gördüğünüz eylemlerin kendisiyle daima bir ilgisi yok.

Çoğu zaman tüm rüyalar, bilinçaltının bir mesajı olarak düşünülse de cinsel içerikli rüyalar için meydana getirilen bir emek verme, bazı garip gerçekleri gün yüzüne çıkardı.

Buna gore, hem hanımefendiler hem de erkekler içinde oldukça yaygın olan ve garip olduğu kabul edilen cinsel içerikli rüyalar, daima şiddetli bir libidoya işaret etmeyebilir.

Montreal Üniversitesi’nden Dr. Antonio Zadra tarafınca meydana getirilen bir çalışmada;  sex rüyaları, bildirilen tüm rüyaların ortalama yüzde 8’ini oluşturuyordu.

Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi (AASM) tarafınca meydana getirilen açıklamada olduğu şeklinde cinsel ilişki içeren rüyalar, erkekler ve hanımefendiler içinde en sık görülen erotik rüya içinde ne olduğu türüydü.

EN ÇOK GÖRÜLEN EROTİK RÜYALAR

  • Cinsel teklifler
  • Öpüşmek
  • Fanteziler
  • Mastürbasyon
  • Ve büyük final: Hem erkekler hem de hanımefendiler, sex rüyalarının ortalama yüzde 4’ünde orgazm yaşadıklarını bildirdi.

Bu şehvetli özelliklerden herhangi birini değerlendirirken akılda tutulması ihtiyaç duyulan bazı kapsamlı temalar bulunuyor.

GEÇMİŞ DUYGULARI ŞİMDİKİ ZAMANLA BAĞLAYABİLİR

Diyelim ki, rüyanızda eski sevgilinizle seviştiniz. Bu utanmanızı yada korkmanızı gerektirecek bir durum değil şundan dolayı birçok insan hatta milyonlarcası aynı rüyayı görüyor. İlk bakışta bilinçaltı mesajı olarak kabul edilen bu rüya, aslına bakarsak daha değişik şeyler anlatmaya çalışıyor.

Uzman rüya analisti Layne Dalfen’e gore; eski sevgililerle ilgili sex rüyaları, günümüz yaşamınızda neler olup bittiği hakkında data verebilir.

MevzuyuSahip olduğunuz her partner, hayatınızdaki öteki mühim ilişkilerle aynı zihinsel dosyadadır.” sözleriyle açıklayan Dalfen, şöyleki devam ediyor:

”Kocamla aramda bir şey olursa ve reddedilmiş hissederek çekip gidersem, o gece rüyalarımda zihinsel dosya dolabı açılır ve 18 yaşımdayken haiz olduğum bir adam arkadaşımı seçebilirim. Bunun sebebi, o adam arkadaşın bana, erkeğimin bana daha ilkin hissettirdiği şeklinde hissettirmiş olmasıdır.”

Öteki bir ifadeyle, hem geçmiş hem de şimdiki sevgili, rüyalar ülkesinde birbirinin yerine geçebiliyor. Yukarıdaki çalışmada, bayanların yüzde 20’si, adamların yüzde 14’ü ile karşılaştırıldığında sex rüyalarında şimdiki yada geçmiş partnerlerini gördüklerini bildirdi.

Eğer rüyanızda eski sevgilinizle seviştiğinizi görürseniz kendinize sormanız ihtiyaç duyulan sual şu olsun: ”O kişiyi düşündüğümde aklıma gelen ilk birkaç şey nedir?”’

İster şefkatli bir nostalji ister yürek burkan bir reddedilme olsun, günümüz gerçekliğiyle ilgili bazı ipuçları elde etmeniz mümkün.

Size bir şeyler anlatmaya çalışıyor! İşte cinsel içerikli rüyalar görmenin nedenleri #1

KENDİNİZDE GELİŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZ NİTELİKLERE İŞARET EDEBİLİR

Eğer rüyalarınızda rastgele insanlarla takılıyorsanız, o kişilerin haiz oldukları özelliklere birazcık daha yakından bakın.

Dalfen, mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, ”Yaşamın bir noktasındaysanız, hakikaten söylemeniz yada yapmanız ihtiyaç duyulan bir şey var ise ve korkuyorsanız, bu durum da bir sex rüyası ile sembolize edilebilir. Rüyanızda patronunuzla yatabilirsiniz şundan dolayı onlar muhtemelen kuvvetli ve iddialı bir kaliteye sahipler ve sizin de kendinizde bu özelliklere ihtiyacınız var.” diyor.

Bu senaryoya gore, rüyada seviştiğinizi gördüğünüz kişinin temsil etmiş olduğu kavramlar, şu anda hayatınızda noksan olan bir şeyle ilgili bulunduğunu gözler önüne seriyor.

Bekar olmayan insanlarda bu durum, aldatma ile ilgili rüyalarda kendini izah edebilir. Muhtemelen başka biri vesilesiyle, kim bilir şu anki ilişkinizde ifade edilmeyen bir parçanız vesilesiyle kendinizin başka bir parçasına yakınlaşıyorsunuz.

Bununla beraber, aldatma ile ilgili rüyalar gerçek anlamıyla da yorumlanabilir. Eğer tatminsiz hissediyorsanız, aklınız hayaller diyarında ya da bir özgürlük fantezisinde dolaşabilir.

GERÇEK BİR ORGAZMI HATIRLAMAK İSTİYOR OLABİLİRSİNİZ

Basitçe ifade etmek gerekirse, sex rüyalarının bir çok size iyi hissetmenin iyi mi bir şey bulunduğunu hatırlatan provalardır. Doğrusu seksi bir rüya görmenizin sebebi, kim bilir tahrik olmanın iyi mi bir his bulunduğunu unutmuş olmanız olabilir. Bunu bilinçaltınızın size yardım etmesi olarak düşünün. Erotik rüyaların tetiklediği bir orgazm, gerçek bir orgazmdır ve kim bilir bedeniniz size bunu hatırlatarak dikkatinizi o yöne çekmek istiyordur.

Bu yüzden, uykunuzdaki orgazmdan sersem bir halde uyanırsanız, bunu uyanık olduğunuz saatlerde şehvetli gösteriler sergilemek için bir tavsiye olarak kabul edin.

İlişkilerin kendileri şeklinde rüya yorumları da tek tip olması imkansız. Dalfen, ”Herhangi bir rüyayı tetikleyen durumlar, metaforların anlattığı şeklinde, rüyayı görenin uyanık durumuna gore değişkenlik gösterir.” diyor.

Doğrusu rüya görüntüleri, anlamlarını rüyayı gören kişinin kişisel geçmişinden ve çağrışımlarından alır ve cinsel deneyimler bir kural dışı değildir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.