Snapchat+ kendini kanıtladı! Yeni özellikler geliyor

16.08.2022
Snapchat+ kendini kanıtladı! Yeni özellikler geliyor


Toplumsal medya platformu Snapchat, birkaç ay ilkin ücretli abonelik paketi Snapchat Plus’ı kullanıcılara sundu. Bir oldukca kullanıcının tepkisini çeken bu hizmet, son haberlere bakılırsa pozitif yönde bir netice elde etmişe benziyor. Şirket, dünya genelindeki Snapchat+ kullanıcı sayısını deklare etti. Bunun yanı sıra platforma çeşitli yeni özellikler eklediğini tanıttı.

Snapchat+ 1 milyondan fazla kullanıcıya haiz

Snapchat, ‘hususi, deneysel ve izlenme öncesi özellikler’ vaadiyle Snapchat+ abonelik hizmetini ayda 3.99 dolardan başlattı. Bununla birlikte şirket, Snapchat+’ın şu anda dünya gelinde 1 milyondan fazla kullanıcıya haiz bulunduğunu söylemiş oldu. Ek olarak da yeni özellikleri de abonelerine tanıttı.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Snapchat-kendini-kanitladi-Yeni-ozellikler-geliyor-1.jpeg?resize=670%2C680&ssl=1

Plus aboneleri, bugünden itibaren dört yeni özellik keşfedecek. Bunlardan birincisi ise yanıtları otomatik bir halde Snap Stars için görünür hale getiren Priority Story Replies. Bu özellik platformda içerik oluşturucuların ve ünlülerin hikayelerine verilen yanıtları öne çıkaracak. Böylelikle Plus aboneleri, diğeri kullanıcılardan daha değişik olacak.

Snapchat ebeveyn denetimi özelliğini kullanıma açtı!


Snapchat ebeveyn denetimi hususi durumunu kullanıma açtı!

Snapchat, geçtiğimiz Ekim ayında duyurulan ilk ebeveyn denetimi özelliklerini bugün itibarıyla kullanıma sunuyor.

Diğeri özellik ise daha oldukca görsel odaklı içeriyor. Örneğin, kullanıcılar artık Snap’lerini kapatmak için hususi bir emoji seçebilecek. Böylece aboneler, Snapchat uygulamalarının ana ekran simgesini değiştirerek simgeyi kaldırabilir. Bunun yerine abonenin avatarının yanında emoji görünür.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Snapchat-kendini-kanitladi-Yeni-ozellikler-geliyor-2.jpeg?resize=671%2C680&ssl=1

Sunulan bir başka bilhassa birlikte kullanıcılar, arkadaşlarının hangi emojiyi göreceğini de özelleştirebilir. Bu sayede abone olmayan bir kişinin arkadaşları kırmızı, mavi yada mor bir şekil taslağı görürken, abonenin arkadaşları avatarlarının yanı sıra kullanıcının seçtiği emojiyi de görebilecek.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Snapchat-kendini-kanitladi-Yeni-ozellikler-geliyor-2.jpg?resize=760%2C548&ssl=1

Son olarak Snapchat Plus kullanıcıları, kendilerine hususi Bitmoji arka planlarını da elde edecek. Tüm bu özelliklerle birlikte şirket, birçok yeni pazara genişlediğini de belirtti. Hizmet ilk olarak ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kanada ve Avustralya benzer şekilde yerlerde yer aldı. Şimdi ise Umman, Hindistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn, İsrail, Mısır, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Hollanda, Belçika, Finlandiya, İrlanda ve Avusturya benzer şekilde ülkelerde de kullanılabilir hale geldi.

Peki, siz Snapchat+ özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.