Snapdragon 8 Plus Gen 1’den güç alacak ilk oyuncu telefonu!

22.05.2022
Snapdragon 8 Plus Gen 1’den güç alacak ilk oyuncu telefonu!


Mobil işlemci pazarının başarıya ulaşmış oyuncularından Qualcomm, bir süre ilkin Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setini duyurdu. Selefine kıyasla ciddi iyileştirmelerle gelen işlemciden güç alacak akıllı telefonlar da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisiyle gelecek ilk oyuncu telefonu

Son yıllarda oyun odaklı akıllı telefonların sayısında ciddi bir artış söz mevzusu. Günden güne gelişen mobil oyun pazarı, artık PC ve konsolları aratmıyor. Bu konseptle çıkan modeller de üst düzey teknik özelliklere haiz oluyor.

Telefonunuzun performansını uçuracak Snapdragon 8 Plus Gen 1 tanıtıldı!


Telefonunuzun performansını uçuracak Snapdragon 8 Plus Gen 1 tanıtıldı!

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1+ ve Snapdragon 7 Gen 1 yonga setlerini bugün yapmış olduğu bir etkinlikle tanıttı. İşte ayrıntılar…

Oyuncu telefonlarıyla öne çıkan şirketlerden birisi de ASUS. ROG Phone modelleriyle üst sıralara oynayan üretici, Qualcomm’un etkinliğinin peşinden heyecanlandıran bir paylaşım yapmış oldu. Şirket, ROG Global Twitter hesabından ROG Phone 6’nın Snapdragon 8 Plus Gen 1’le gelecek ilk oyuncu telefonu olacağını duyurdu. Bir tek modelle ilgili başka bir detay vermedi.

İşlemci, yüzde 10 daha süratli CPU ve GPU performansı sunuyor. Ek olarak güç mevzusunda selefine nazaran yüzde 15 daha verimli çalışıyor. Watt başına yüzde 20 daha iyi AI performansı sunan yonga setinin 4 nm yapınış süreciyle üretildiğini belirtelim.

İşlemci; bir tane 3.19 GHz Cortex-X2, üç tane 2.75 GHz Cortex-A710 ve dört tane 1.80 GHz Cortex- A510 çekirdeklerine ev sahipliği yapıyor.

Snapdragon 8 Plus Gen 1

Bunun haricinde realme de beklenen hamleyi yapmış oldu. Firmanın kurucusu ve CEO’su Sky Li, Twitter’dan Realme GT 2 Master Explorer Edition’ın söz mevzusu işlemciden güç alacağını duyurdu. Bir tek bu cihazın global sürümünün gelmeme ihtimali de var. Zira selefi yalnız Çin’de satışa sunulmuştu.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yonga seti beklentileri karşılayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.