Soğana karanfil 4-5 karanfil batırın

18.01.2022
Soğana karanfil 4-5 karanfil batırınSoğuk algınlığı, halsizlik, grip, burun tıkanıklığı… Alternatif tıp mucizelerinden faydalananların yeni favorisi karanfil ve soğan mucizesi. Peki soğana karanfil batırmak ne işe yarıyor?


Saf antibiyotik: Soğana karanfil 4-5 karanfil batırın

Hem sağlığa yararlı hem de israfı önleyecek bir tarifimiz var: Karanfilli soğan…

Soğan naturel bir antibiyotik olarak besinler içinde parlak faydalarıyla öne çıkıyor. Neredeyse her yemeğin eğer olmazsa olması soğan, antiviral özelliği ile de mikrop ve virüslerle adeta savaşıyor.

Karanfil de bir o denli yararlı baharatlar içinde. Hele ki soğana 4-5 tane batırdığınızda…

Soğana karanfil batırmak hem yemekten arta kalanları değerlendirmek hem de etkilerinden yararlanmak için güzel bir seçenek. Peki ne işe yarıyor? Sizler için inceledik…

SOĞANA KARANFİL BATIRMANIN FAYDALARI

Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı şeklinde mikrobiyal ve enfeksiyon kaynaklı rahatsızlıklarda soğan antibiyotik görevi görerek karanfil ise hoş kokusu ile solunum sistemini açarak rahatlamanızı sağlar.

Bir soğanı ikiye bölüp düz yüzeylerine gelişigüzel karanfil saplayarak yatak odasına koyun.

Günaşırı yenilemenizi tavsiye ederiz.

Saf antibiyotik: Soğana karanfil 4-5 karanfil batırın #1

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir