Soğanın İnsan Vücuduna Mucizevi Faydası

10.02.2021
Soğanın İnsan Vücuduna Mucizevi Faydası

Soğanın insan vücuduna mucizevi faydası; Kokusuna bile tahammül edemediğiniz soğan bakın nelere faydalı?

Yatmadan önce ayak altınıza dilimlenmiş kuru soğan  koyarsanız, vücudunuzda neler değişiyor ?

Soğanın antibiyotik etkisi eski çağlardan beri bilinir. Ama hepimiz kokusundan rahatsız olduğumuz için çok fazla tüketemeyiz. Oysa soğan kanı arındırır, kan dolaşımını hızlandırıcı, toksinleri atıcı, dezenfektan, hızlı bir yara iyileştirici, mukus sıvılaştırıcı, soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini biliyoruz fakat bu rahatsızlıkların giderilmesi için soğanı sadece yememiz gerekmiyor.

Soğanın İnsan Vücuduna Mucizevi Faydası

Yatarken ayak altına soğan koyarak üzerine çorap giydiğinizde  etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.. Başka bir yöntem ise Soğan dilimlerini  yatak başınıza koyduğunuzda sabaha kadar solunum yollarınızın açıldığını göreceksiniz. Soğanı lapa olarak uygulayarak göğsünüze sürerseniz balgam attırıcı ve kabızlığa da iyi geldiğini göreceksiniz.

Kuru Soğan Başlı Başına Doğal Bir Ağrı Kesici

Ayak sinir uçlarımızda 7 bin tane sinir ucu olduğundan soğan dilimlerini romatizmal ağrıların olduğu yere yada ayağınızın içine yerleştirip bir streç yada çorapla sarıp uyuduğunuzda hem vücudunuzun dinlendiğini hem de ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Soğanın İnsan Vücuduna Mucizevi Faydası

Soğanın İnsan Vücuduna Mucizevi Faydası

Soğanın insan vücuduna mucizevi faydası aslında saymakla bitmez ama size maddeler halinde bazı özelliklerini sıralatalım.

Soğan kürü yapanların tavsiyeleri

  • Tansiyonunuz çıktığında ,ayaklarınızın altına soğan rendesi koyarsanız tansiyonunuzun düştüğünü göreceksiniz.
  • Basit ayak burkulmaları için;” Zeytini çekirdeğiyle ezilir, rendelenmiş soğan ile karıştırıp ayağına sürülür ve sarılır.
  • Çıban ve sivilcenin üstüne ısıtılmış soğan katmanı koyup sarın. Bir gün içinde bütün iltihabı topladığını göreceksiniz iltihapları patlatarak temizleyin.
  • İkiye bölünmüş sarı soğanın kabuğu ile kaynatıldıktan sonra sabahları aç karnına bir ay boyunca içilmesi bayanlarda kistleri yok ettiği saptanmıştır.
  • Bol bol kırmızı soğanın yenmesi hepatit B den kurtulmada etkili olduğu saptanmıştır.
  • Haşlanmış soğan suyu kürü ile 3 ayda 10 kğ kadar verebilirsiniz.
  • Soğan suyunu tıkalı burun deliklerine 1-2 damla uygulayın. Ağır gripler de tıkanık burnu açtığı gibi baş ağrısını da gideriyor.
  • Eklem erimeleri sonucu şişlikler ve ağrılar olur. Soğanı ısıtıp ısıtıp ağrıyan yerlerinize sarın. İltihabı kurutur.
  • Kulak ağrılarında 1 damla soğan suyu 2 dk içinde ağrıyı keser.
  • Ayak tırnağı batmaların da, soğanın göbeğini parmağınıza geçirip gazlı bez ile sarın. Sabah bütün iltihabı toplayacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.