Şok iddia! PayPal, Rusya’da emek harcamayı durdurdu mu?

06.03.2022
Şok iddia! PayPal, Rusya’da emek harcamayı durdurdu mu?


Rusların askeri operasyon adı altında Ukrayna’ya asker çıkarmasıyla birlikte başlamış olan harpte her geçen gün insanlığın denetim edildiğini görüyoruz. Fakat Rusya, Putin ve ülkenin zenginleri, ABD ve Avrupalı ülkeler tarafın o şekilde bir engelleme altına alındı ki şimdiye kadar yaptıklarına bin pişman olmuştur.

Apple, Samsung, Microsoft ve Tesla benzer halde onlarca hatta yüzlerce şirket, Rusya ile olan ilişkilerini sınırsız olarak askıya aldıklarını ve artık hiçbir ürünlerini burada satmayacaklarını deklare etti. Aslına bakarsanız ABD ve Avrupa tarafınca, Rus cephesinin SWIFT’de dahil pek oldukca bankacılık işleminden çıkarılması ve tüm hesaplarının dondurulması talep edildi. Bunun üzerine bir hamle de PayPal tarafınca geldi.

Samsung için şok iddia: Apple ile şarj aletleri için dalga geçmişti!


Samsung için şok iddia: Apple ile şarj aletleri için dalga geçmişti!

Samsung, şarj aletleri için almış olduğu sonucu değiştiriyor! Başlangıçta yalnız amiral gemileri için uygulanan politika genişledi işte detaylar…

Ukrayna işgali sonrası PayPal, Rusya’daki hizmetlerini durdurdu

Geçtiğimiz günlerde Reuters tarafınca ortaya atılan iddiaya gore PayPal, Rusya’da bulunan tüm hizmetlerini durdurmaya hazırlanıyordu. Nitekim bu haberlerin doğru bulunduğunu görüyoruz. Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafınca paylaşılan bir tweet’te, PayPal CEO’su Dan Schulman tarafınca gelen talep onay mektubu yer aldı.

Dan Schulman bu mektupta şunları söylüyordu:

Mevcut koşullar altında, Rusya’daki PayPal hizmetlerini askıya alıyoruz. PayPal, Ukrayna halkını destekliyor. Ek olarak, Rusya’nın Ukrayna’daki şiddetli askeri saldırısını kınamada internasyonal toplumun yanında içeriyor.

Bir PayPal sözcüsüyse geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj esnasında, bir süreliğine hesap bakiyelerinin geçerli yasalar ve düzenlemelere uygun olarak dağıtılmasını sağlayarak para çekme işlemlerine izin vermeye devam edeceğini söylüyordu.

PayPal

Aslına bakarsanız bu son kararından ilkin şirket, 2 Mart itibariyle yeni Rus kullanıcıları kabul etmeyi bıraktığını açıklamıştı. Fakat şu anda PayPal hizmetlerinin askıya alınması, Xoom para transferi hizmeti de dahil yeni yaptırımları bununla birlikte getiriyor.

Batılı devletler, Rus tüketicilerin ABD ve AB’de kayıtlı perakendecilerden çevrimiçi alışveriş yapamaması için aslına bakarsanız bir ekip yaptırımlar ortaya koyarak bu işlemlerin önünü kesiyordu. Dolayısıyla PayPal tarafınca meydana getirilen bu hamle birazcık geciktiğini için beklenen etkiyi yapmayabilir.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.