Sokak kedisi ‘Havuç’, Palandöken’in maskotu oldu

30.12.2021
Sokak kedisi ‘Havuç’, Palandöken’in maskotu oldu


Sokak kedisi 'Havuç', Palandöken'in maskotu oldu

Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta, 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken’in 2 bin 200 rakımında, gondol lift ve çömez pistin bulunmuş olduğu alanda belediyeye ilişik tesiste barınan sokak kedisi sevimliliğiyle dağın simgesi haline geldi. Dağda gün boyu kayak yapanların kısa molalar verdiği tesisten ayrılmayan Havuç, tatilcilerle masada oturup yemeklerine ortak oluyor.

Havuç’u kısa sürede sevdiğini söyleyen Alihan Çalbay, “Kayaktan yorulanlar burada kısa mola verip sıcak bir çayla ekmek arası sucuk ve köfteyle karnını doyuruyor. Kim yiyecek yese Havuç derhal yanında bitiyor. Ne olursa olsun alınan o yemeğe ortak oluyor. Ben de aldığım sucuk ekmeği onunla paylaştım. Yemekten sonrasında kendini sevdirmek de oldukça hoşuna gidiyor” diye konuştu.

Belediye çalışanları, yaz kış demeden alandan ayrılmayan kediye her insanın kıymet verdiğini ve onun Palandöken’in maskotu haline geldiğini belirtti. Bilhassa gençlerin Havuç’u oldukça sevdiğini söyleyen çalışanlar, “Buraya gelen hepimiz ona ilgi gösteriyor” dedi.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir