Son dakika! ABD’de Omicron bağlantılı ilk can kaybı

21.12.2021
Son dakika! ABD’de Omicron bağlantılı ilk can kaybı


Son dakika! ABD’de Omicron bağlantılı ilk can kaybı

ABD’nin Teksas eyaletindeki Harris County’de yaşayan ve Covid-19’ a karşı aşılanmadığı malum bir şahıs yaşamını yitirdi. Harris County Yargıcı Lina Hidalgo toplumsal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Covid-19’un Omicron mutasyonu sebebiyle yaşanmış olan ilk can kaybını üzüntüyle duyuruyorum. Yaşamını kaybeden şahıs, Harris County’nin doğu bölgesinde yaşıyordu ve 50’li yaşlarda aşısız bir erkekti” ifadelerine yer verdi. Hidalgo ek olarak, yaşamını kaybeden kişinin başka sıhhat problemlerine haiz bulunduğunu da belirtti.

ABD Hastalık Denetim ve Önleme Merkezi yapmış olduğu açıklamada, 18 Aralık itibariyle sonlanmış olan haftada ülkedeki yeni Covid-19 vakalarının yüzde 73.2’sinin Omicron mutasyonuyla bağlantılı bulunduğunu bildirdi.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.