Son dakika: Abdullah Gül iddiası gündem yarattı! Tarih bile belli, adaylık sinyali…

23.08.2022
Son dakika: Abdullah Gül iddiası gündem yarattı! Tarih bile belli, adaylık sinyali…


Son dakika: 2023 seçimleri için 6’lı masada bulunan karşıcılık liderlerinin ortak aday olarak hangi adı göstereceği merak edilirken, İYİ Parti ve Zafer Partisi’nden cephesinden gelen açıklamalar kulisleri hareketlendirdi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu “Sahada en oldukça duyduğumuz isim Mansur Yavaş” derken, Zafer Partisi lideri Umut Özdağ da 6’lı masaya “Yavaş’ı aday gösterin” çağrısı yapmış oldu.

Aniden Yavaş’ın ihtimaller içinde adaylığı tekrardan gündem olurken CHP’den de izahat geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Sayın Yavaş, Ankaralılar tarafınca Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Ortak cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir” dedi.

MANSUR YAVAŞ İÇİN 29 EKİM’DE HAREKETE GEÇİLİYOR

Peş peşe gelen açıklamalar gündem yaratırken, gazeteci Zafer Şahin, Milliyet gazetesindeki köşesinde iki çarpıcı iddiayı gündeme aldı. Şahin, Yavaş’ın ihtimaller içinde adaylığıyla ilgili 29 Ekim tarihinde 100 bin imza için harekete geçileceğini belirtti.

MANSUR

ABDULLAH GÜL 30 AĞUSTOS’TA ADAYLIK SİNYALİ VEREBİLİR

Ankara kulislerinde konuşulan bir başka iddia ise Abdullah Gül’ün ihtimaller içinde adaylığı. Gül’ün 30 Ağustos tarihinde bir izahat yaparak adaylık sinyali vereceğini iddia eden Şahin, Gül’ün yakın çevresindeki bazı adların son günlerde bir hareketlilik içinde bulunduğunun altını çizdi.

AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kulisleri hareketlendiren 'Mansur Yavaş' sözleriKulisleri hareketlendiren ‘Mansur Yavaş’ sözleri
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı sona erdi! Kritik enflasyon mesajı...Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı bitti! Tehlikeli sonuç enflasyon mesajı…
Tüm Türkiye'nin konuştuğu çifte dehşette ilk kez ortaya çıktı! Tüm Türkiye’nin konuşmuş olduğu çifte dehşette ilk kez ortaya çıktı!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.