SON DAKİKA | Adaylık ‘diyaloğu’ iddiası gündem yaratmıştı! Abdullah Gül cephesinden izahat geldi

06.09.2022
SON DAKİKA | Adaylık ‘diyaloğu’ iddiası gündem yaratmıştı! Abdullah Gül cephesinden izahat geldi


Son dakika: Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 9 ay kala karşıcılık liderlerinin oluşturduğu 6’lı masanın kimi aday göstereceği belirsizliğini koruyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adaylık için hazırım” mesajı geniş yankı uyandırırken, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de aday gösterilebileceği iddia edildi. Kulislerde Gül’ün adı tekrardan konuşulmaya başlanırken, gazeteci Şaban Luk, Gül’le CHP’li bir vekil içinde geçtiğini iddia etmiş olduğu diyaloğu paylaştı.

ABDULLAH GÜL İLE CHP’Lİ VEKİL GÖRÜŞTÜ MÜ?

TV100’de gösterilen “Bölme Meydanı” programına katılan gazeteci Şaban Luk’in aktardığına nazaran, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le CHP’li bir vekil içinde şu diyaloğu yaşandı:

CHP’li vekil: Efendim sizin adaylığınız da konuşuluyor… Fakat bizim partililer size oy vermez, size fazlaca tepkililer.
Gül: Niye vermesinler, Tayyip beye mi verecekler?
CHP’li vekil: Tayyip beye oy vermezler fakat oy kullanmaya gitmezler.
Gül: O vakit Tayyip beyin devam etmesini istiyorlar.

FDGDG

“KEMAL BEY’İN ŞANSI YOK”

Luk, o konuşmada Gül’ün şunları söylediğini iddia etti:

“Kemal Bey’in Türkiye’de kazanma şansı yok. Bu adı konuşulanların hiçbiri olmaz. Bu makam çocuk oyuncağı değil. Beypazarı Belediye Başkanlığı Cumhurbaşkanlığı için referans olmaz. CHP iktidar olsa Türkiye’yi bu kadro ile mi yönetecek?”

ABDULLAH GÜL CEPHESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Luk’in bu iddiaları kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, mevzuyla ilgili Abdullah Gül cephesinden bir izahat geldi.

“11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi Resmi Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, atfedilen görüşme ve konuşmaların tamamının yalan olduğu vurgulandı.

Meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bazı yazılı ve görsel basında 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e atfedilen görüşme ve konuşmaların tamamı kasıtlı ve fena niyetli propaganda temelli yalanlardır. Bu tip yalan ve dedikodular gazetecilik mesleğine yakışmayacağı benzer biçimde, basın ve terbiye kurallarına da aykırıdır.”

DSAFAF

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bize bir adres olacaksa, orası Çankaya'dırBizlere bir adres olacaksa, orası Çankaya’dır
Milyonların gözü toplantıda alınan kararlarda! Erdoğan’dan açıklamalarMilyonların gözü görüşmede alınan kararlarda! Erdoğan’dan açıklamalar
Yarım milyondan fazla para! Arabayla giderken yolda bulduYarım milyondan fazla para! Otomobille giderken yolda bulduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.