Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Özdağ’a tepki! “Kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen kara çalma kampanyaları açık provokasyondur”

07.05.2022
Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Özdağ’a tepki! “Kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen kara çalma kampanyaları açık provokasyondur”


Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Asil ile Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ arasındaki gerilim politika gündemini meşgul etmeye devam ederken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yaşananlarla ilgili izahat yapmış oldu. Twitter hesabından açıklamada bulunan Çelik, Özdağ’a tepki gösterdi.

İşte AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamaları:

“Yakın bölgemizde yakıcı gelişmeler yaşanırken Türkiye zamanı ve büyük diplomatik atılımlara imza atıyor. Cumhurbaşkanımız oldukça kapsamlı ve stratejik bir sulh diplomasisine liderlik ediyor.

“TÜM BU PROVOKATİF ÇABALAR KÖTÜ NİYETLİDİR”

Türkiye bölge ülkeleriyle stratejik dış siyaset açılımlarını yürütürken Türkiye’yi içine kapatmaya dönük dizgesel provokasyonlar üretilmektedir. Bu zamanda vatanımızda gerilim meydana getirmeye dönük tüm bu provokatif çabalar fena niyetlidir.

“AÇIK PROVOKASYONDUR”

Devlet kurumlarına, İçişleri Bakanımıza ve İçişleri Bakanlığımıza dönük kasıtlı gerilim politikaları ve yürütülen kara çalma kampanyaları açık provokasyondur. AK Parti bu provokasyonlara bugüne dek geçit vermediği şeklinde bugünden sonrasında de geçit vermeyecektir!

Siyasette herhangi bir politikayı eleştirmek demokratik bir haktır. Sadece kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekmek demokrasimizi zehirlemektir. Avrupa’nın ırkçı aşırı sağının dilini Türk siyasetine taşıma gayretleri ulusal bir politika değildir.

Aziz milletimiz yabancı operasyonların elverişli zemini olan nefret siyasetlerinin farkındadır… Devletimiz, ulusal çıkarlarımızı hedef alan saldırıları boşa çıkartacak kudret ve kararlılıktadır. Ak Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ülkelerine dönen Suriyeli sayısı açıklandıÜlkelerine dönen Suriyeli sayısı açıklandı
Bahçeli'den Ümit Özdağ'a sert tepki!Bahçeli’den Umut Özdağ’a sert tepki!
İçişleri Bakanlığından 'Ümit Özdağ' açıklamasıİçişleri Bakanlığından ‘Umut Özdağ’ açıklamasıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.