Son dakika: Alparslan Büyük Selçuklu Karaca Hatun kimdir? Karaca Hatun’u kim oynuyor? Rabia Soytürk canlandırıyor! Rabia Soytürk kaç yaşlarında?

27.12.2021
Son dakika: Alparslan Büyük Selçuklu Karaca Hatun kimdir? Karaca Hatun’u kim oynuyor? Rabia Soytürk canlandırıyor! Rabia Soytürk kaç yaşlarında?


Son dakika: Alparslan Büyük Selçuklu Karaca Hatun kimdir? Karaca Hatun'u kim oynuyor? Rabia Soytürk canlandırıyor! Rabia Soytürk kaç yaşında?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Karaca Hatun karakteri dikkatleri üstüne çekti. Rabia Soytürk’ün canlandırdığı Karaca Hatun’un zamanı detayları sorgulanıyor. İşte Karaca Hatun’un yaşamı!

Alparslan Büyük Selçuklu Karaca Hatun kimdir?

Karaca Hatun hakkında tarihte geniş data yer almasa da Sultan Alparslan’ın kardeşi Süleyman’ın eşi, Tuğrul Bozan’ın de kız kardeşi olarak bilinir.

Rabia Soytürk kimdir?

Rabia Soytürk, 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Boyu 1.66 santimetre, kilosu ise 50’dir. Ufak yaşlarda tiyatroya ilgi duran Soytürk, tiyatro kurslarına gitti.

Üniversitede de mimarlık kazanmış sadece ilk senesinde dondurarak oyunculuk üstüne yoğunlaştı. Sadri Alışık Kültür Merkezi Oyunculuk Kısmı’nde eğitim aldı.

Rabia Soytürk, Şahsiyet adlı dizide rol alarak ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır. 2018 senesinde Gülperi dizisinde Selen, 2019 senesinde ise Benim Adım Melek adlı dizide Defne karakterini canlandırdı.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.