Son dakika: Bakan Asil’dan çarpıcı çıkış! “ABD’da bir tek malım” diyerek deklare etti

17.09.2022
Son dakika: Bakan Asil’dan çarpıcı çıkış! “ABD’da bir tek malım” diyerek deklare etti


Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Kırklareli’nde düzenlenen mitingde, “10 ilde 120’nin altında terörist kaldı, 29 Ekim 2023’te tek bir terörist kalmayacak. Benim ABD’da bir tek malım var o da FETÖ” dedi.

Kırklareli’nde çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonrasında düzenlenen mitingde halka hitap etti.

“AMANOSLAR, TENDÜREK TERTEMİZDİR”

Bakan Asil, terör örgütü üyelerinin konuşlandığı dağların terörden arındırıldığını ifade ederek, “Tanrı’a hamd olsun, Cumhurbaşkanımızın başkomutanlığında, senelerce terör örgütü üyelerinin fink attığı Tendürek dağları tertemizdir. Amanos dağları tertemizdir. Karadeniz’e senelerce acaba bu teröristler nerden geldi dedirten, Ferhat Başçavuşumuzu, Erenimizi şehit edenler nereden geldiler diye insanlarımızın kaygı etmiş olduğu Karadeniz’de tek bir terörist dahi kalmamıştır” şeklinde konuştu.

a

“9-10 İLDE 120’NİN ALTINDA TERÖRİST KALDI”

2023 senesinde teröristlerin tamamen temizleneceğini belirten İçişleri Bakanı Asil, “Bugün vatanımızda 9-10 ilde 120’nin altında terörist kaldı. 29 Ekim 2023’te Bu ülkede 1 tek terörist kalmayacak. Bu ülke zamanında tayyare üretmeye kalktı müsaade etmediler, otomobil üretmek istedi müsaade etmediler. Bu ülkede bir Dışişleri Bakanı ve Maliye Bakanı ile bir Başbakan’ın idam edilmiş olduğu gündür. 16 Eylül’de Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Sıkıntılı’yu astılar, 17 Eylül’de Adnan Menderes’i astılar. Onlar bir tek Adnan Menderes’i idam etmediler. Onlar bu ülkede müdafa sanayinizi yüzden yirmilerden yüzde seksenlere çıkarmaya çalışırsanız sonunuz bu şekilde olur dediler. Tanrı’a hamd olsun bugün müdafa sanayii yüzde 20’lerden yüzde 80’e çıktı. Bugün kendi insansız hava araçlarımızı yapıyoruz, SİHA’larımızı yapıyoruz, kendi cephanelerimizi yapıyoruz ABD PYD ve PKK’ya 2 milyar dolar yardım yapmış oldu. Eğer bizi amaçladıklarını istikrarsızlığa ulaştırmış olsalardı, bugün Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurulacaktı. Bizlere cephane veremediler, fakat unuttukları bir şey vardı. Bu ülkenin mühendislerini unuttular” ifadelerini kullandı.

“BENİM AMERİKA’DA BİR TANE MALIM VAR O DA FETÖ”

Bakan Asil, 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasında ABD’nın varlığına dikkat çekerek, “Peki bir tek PKK mı? Ya FETÖ? 15 Temmuz’u kim yaptırdı? Bal benzer biçimde onlar yapmış oldu. Adamı orada besliyorlar. Bana bir ara yasak koymuşlar, mallarımıza el koydular ya. Ben de dedim ki benim orada bir tane malım var o da FETÖ. Bir de DEAŞ var. Müslümanlığı bir başka tarafa çektirmek, dünyada Müslüman düşmanlığı oluşturmak için ABD tarafınca buluş edilmiştir. Bunlarla da savaşım etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

b

“ONLAR VERMEDİ, BİZ ÜRETTİK”

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, ABD’nın Türkiye’ye insansız silahlı hava aracı satmadığını belirterek, “ABD bizlere predatör vermedi. Biz kendi insansız hava aracımızı ürettik. Dünya bir besin krizine giriyor. Bunu fazlaca iyi bildikleri için tıpış tıpış Türkiye’ye geldiler. Hedefimiz iktidar olmak değil, bu ülkeyi yönetmek değil. Tüm mazlum coğrafyalara elimizi uzatmaktır. Bundan yedi gün ilkin kalktık Pakistan’a gittik. Ülkenin 4/3 su altında. Orada yardım eden tek bir ülke vardı. Ay yıldızlı bayrağımız ile bir tek Türkiye vardı. Görmüş olacaksınız hayal ettiğimiz Türkiye geliyor. 21. yüzyıla damga vuracak bir Türkiye geliyor. Ben gençlerimize güveniyorum. Onlar bizlerden daha iyi eğitim aldılar. Inanırım ki bizim yaptıklarımızdan fazlaca daha başarıya ulaşmış işlere imza atacaklar. Her sabah okullarında derslerine başlamadan ilkin İstiklal Marşı’nı okumuyorlar mı? Her gün 5 zaman okunan ezan onların da ruhlarına hemhal olmuyor mu? Normal olarak oluyor” dedi.

“KILIÇDAROĞLU YENİ BİR TARİH OLUŞURDU”

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Sakarya’da bir görüşmede Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da yaptığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarih bilmediğini belirterek, “Sakarya Meydan Muharebesi Sakarya’da olmuş, Kılıçdaroğlu yeni bir tarih oluşurdu. Tanrı selamet versin. Onlar okyanusun ötesine ve Avrupa’ya doğal olarak olurlar. Bağdat’ı, Afganistan’ı, Pakistan’ı huzura kavuşturacak olan bu ülkenin evlatları olacaktır. Üzerimizdeki emanet ve yük büyük bir yüktür. Bangladeş’e gittiğimizde 1 milyon insan küçücük bir alanda kalıyor. 25 metrekarelik odalarda 35 – 40 şahıs yaşamaya çalışıyorlardı. Orada da bizim ülkemizin sivil cemiyet kuruluşları vardı. Orada bizlere bir söz söylediler. Bu söz bizlere büyük mesuliyet yüklüyor. Bangladeş onlara bir ada yapmış, onlar da oraya geçmek istemiyor. Temsilcileri ile görüştük. Dediler ki ay yıldızlı bayrak orada dalgalanacaksa biz kabul ediyoruz dediler. Bakın, Avrupa bir krizin içinde. Biz bu krizin içinde Avrupa’yı da peşimize takacağız. Bizim meydana getirecek fazlaca işimiz var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı fazlaca iş var” dedi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan cumhurbaşkanı adaylığı için flaş sözler! '7'nci bir isim de olabilir'DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dan cumhurbaşkanı adaylığı için flaş sözler! ‘7’nci bir isim de olabilir’
Geceyi gündüze çevirdi! 30 milyon liralık balyalar alev alev yandıGeceyi gündüze çevirdi! 30 milyon liralık balyalar alev alev yandı
Terör  örgütü PKK'nın 'çocuk avı' deşifre oldu! Terör örgütü PKK’nın ‘çocuk avı’ deşifre oldu!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.