Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü

01.04.2022
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü


Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun telefon diplomasisi devam ediyor. Akşam saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşen Erdoğan ondan sonra İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya gore, görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel mevzular ele alındı.

ENERJİ VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Türkiye’ye yapmış olduğu ziyaretle ikili ilişkilerde yakalanan ivmenin sürdürülmesini arzu ettiklerini belirterek, bilhassa enerji alanında tesis edilecek sinerjinin ortaklaşa çıkar bulunduğunu dile getirdi.

ASASA

TERÖR OLAYLARINA KINAMA

İsrail’in değişik şehirlerinde son günlerde yaşanmış olan menfur terör saldırılarını kınayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşamını kaybedenler için taziye, yaralananlar için şifa diledi.

MESCİD-İ AKSA BEKLENTİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ve Filistin tarafınca meydana getirilen sağduyulu beyanları tansiyonun düşürülmesi bakımından oldukca kıymetli bulduğunu dile getirdi.

Filistinlilerin Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya yada İsrail’e girmelerinin engellenmemesinin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının son 10 günü Mescid-i Aksa’nın 24 saat ibadete açık tutulması ve gayrimüslimlerin ziyaretlerine kapatılması mevzusunda İsrail makamlarının gösterdiği hassasiyeti sürdürmelerini beklediğini yineledi.
Ramazan ayının ve Hamursuz Bayramının sükûnet ve sulh içinde geçmesini temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un ve tüm Musevilerin Hamursuz Bayramını kutladı.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da Ramazan ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebriklerini iletti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akşener'in sözlerine açıklama: "Ben söyledim oldu" mantığıyla...Akşener’in sözlerine izahat: “Ben söyledim oldu” mantığıyla…
Liselilerin şakalaşması kanlı bitti! Kızlar tuvaletine itilince...Liselilerin şakalaşması kanlı bitti! Kızlar tuvaletine itilince…
Lakabı sarı, suç dosyası kabarık! Takma dişleri ele verdi Lakabı sarı, kabahat dosyası kabarık! Takma dişleri ele verdiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.